Film „Indiana Jones 5” zabierze nas do lat 60. ubiegłego wieku?

Fabuła piątej odsłony serii „Indiana Jones” cały czas pozostaje owiana tajemnicą, ale możliwe, że poznaliśmy właśnie, w jakich latach będzie rozgrywała się kolejna przygoda popularnego archeologa granego przez Harrisona Forda.

Zgodnie z pierwotnymi założeniami reżyserią filmu „Indiana Jones 5” miał zająć się Steven Spielberg, który stanął za kamerą wszystkich dotychczasowych części serii, ale w zeszłym roku ujawniono, że stery nad produkcją przejmuje James Mangold mający odpowiadać także za przygotowywanie scenariusza. W swoim najnowszym tweecie reżyser „Logana” ujawnił, że akcja wszystkich przygotowywanych aktualnie projektów osadzona jest w latach 60. ubiegłego wieku. Mając na uwadze, że Mangold pracuje obecnie także nad filmem „Indiana Jones 5”, możemy zakładać, że właśnie poznaliśmy czas akcji nowej produkcji studia Lucasfilm.

Dokładny rok nie został ujawniony przez reżysera, ale na podstawie tej informacji możemy zakładać, że piąta część będzie rozgrywała się przynajmniej cztery lata po wydarzeniach z ostatniej odsłony, która zabierała nas do 1957 roku.

Początkowo planowano, że film „Indiana Jones 5” zawita do kin już 9 lipca 2021 roku, ale Disney przesunął premierę o ponad rok na 29 lipca 2022 roku.

źródło: comingsoon.net / zdj. Lucasfilm