Filmowe nowości na świąteczny weekend! Co obejrzeć na Netflix, HBO Max i Prime Video?

Przed nami świąteczny weekend, a to oznacza, że będziemy mieli nieco więcej czasu na rodzinne oglądanie. Jakie premiery trafiły w piątek na platformy streamingowe? Swoje propozycje mają dla Was: Netflix, HBO Max oraz Prime Video. Więc, co obejrzeć dziś wieczorem?

Co obejrzeć w weekend? Na Prime Video trafił sportowy dramat z 2023 roku

Głośną filmową premierę w piątek przynosi nam platforma streamingowa Prime Video. Od dzisiaj w podstawowej ofercie serwisu możecie obejrzeć sportowy dramat „Ósemka ze sternikiem”. To produkcja wyreżyserowana przez George'a Clooneya do scenariusza napisanego przez Mark L. Smith („Zjawa”).

FIlm bazujący na powieści Daniela Jamesa Browna opowiada triumfalną historię męskiej drużyny wioślarskiej Uniwersytetu Waszyngtońskiego, która zadziwiła świat, zdobywając złoto na Olimpiadzie w Berlinie w 1936 roku. Film nie przypadł do gustu krytykom i zebrał tylko 57% pozytywnych recenzji, ale za to wśród widzów zadowolonych z seansu było 97% głosujących.

W obsadzie produkcji znaleźli się między innymi: Courtney Henggeler („Cobra Kai”), Callum Turner („Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda”), Joel Edgerton („Kolej podziemna”), Sam Strike („Czarnobyl”) i Luke Slattery („Czwarta władza”).

Dwie filmowe nowości od platformy Netflix. Co wybierzecie?

Cena strachu 2024 film Netflix

Jeśli już jesteśmy przy sportowych dramatach, to warto wspomnieć, że na Netflix trafił dzisiaj film „Piękna gra” opowiadający historię Mala (Bill Nighy), który prowadzi angielską drużynę piłki nożnej bezdomnych, zabiera swoich piłkarzy do Rzymu, gdzie ma nadzieję wygrać Mistrzostwa świata bezdomnych w piłce nożnej, czyli mundial piłki ulicznej. W przypadku tego tytułu krytycy byli w przeważającej większości zadowoleni z seansu i 90% oceniło film pozytywnie przy średniej ocenie 6,70 w dziesięciostopniowej skali.

Sprawdź też: Idealny film na święta? Polska nowość błyskawicznie została numerem jeden na Netflix!

Druga z filmowych premier Netfliksa na dzisiaj to coś dla fanów filmów akcji szukających ekranowych emocji. Swoją premierę miała nowa wersja kultowej produkcji „Cena strachu”. To opowieść o zespole specjalnym mającym 24 godziny na przetransportowanie dwóch pełnych materiałów wybuchowych ciężarówek przez wrogi region i powstrzymanie koszmarnej katastrofy.

Co obejrzeć? Premiery na Netflix (29 marca)

  • „Cena strachuCzy to ciasto?” Sezon 3
  • „Serce łowcy”
  • „Piękna gra”
  • „Cena strachu”

Co obejrzeć? Premiery na HBO Max (29 marca)

  • „Tamte dni, tamte noce”
  • „Marinette”
  • „Keiko”
  • „Piękne lato”
  • „Krawiec z Panamy”

zdj. MGM / Netflix