Filmowe spotkanie Django i Zorro nie wypali. Crossover od Quentina Tarantino okazał się za drogi dla Sony

Wygląda na to, że filmowa adaptacja komiksu „Django/Zorro”, za który odpowiada Quentin Tarantino nie dojdzie do skutku. Według nowego wywiadu ze współscenarzystą widowiska rozgrywającego się na Dzikim Zachodzie produkcja miała okazać się zbyt kosztowna dla włodarzy Sony Pictures

Komiks, do którego scenariusz stworzył sam Tarantino, opowiada dalsze przygody tytułowego Django, łowcy nagród znanego z hitowego filmu z 2012 roku. Podczas swoich podróży po Ameryce w dobie wojny secesyjnej, bohater spotyka na swojej drodze legendarnego Zorro, z którym łączy siły i usiłuje uwolnić pracujących w niewoli mieszkańców małego miasteczka. Komiks ukazał się siedem lat temu nakładem Vertigo, kultowego imprintu wydawnictwa DC.  

Pierwsze doniesienia o planowanej ekranizacji trafiły do obiegu podczas trasy promocyjnej „Pewnego razu... w Hollywood”. Dowiedzieliśmy się wówczas, że do napisania scenariusza „Django/Zorro”, oficjalnej kontynuacji „Django”, zatrudniono komika i filmowca Jerroda Carmichaela. O udziale Tarantino mówiło się w charakterze współpracy nad tekstem oraz objęcia stanowiska producenta. Teraz, za sprawą nowego wywiadu dla magazynu GQ, ujawniono, że film najpewniej nie trafi do realizacji. Omawiając bieżące projekty Carmichael przyznał, że tekst, który napisał wspólnie z reżyserem „Pulp Fiction”, okazał się niemożliwy do zrealizowania. Jak wynika z jego wypowiedzi, problemem miał okazać się przede wszystkim budżet. 

Quentin jest szaleńcem, którego kocham. I cieszę się, że miałem okazję spędzić z nim więcej czasu. Oglądaliśmy eksploatacyjne filmy w kinie New Beverly. On czytał mi sceny, które nigdy nie przedostały się do jego filmów. [Sceny] które napisał w swojej kuchni po podaniu mi świeżo wyciśniętej lemoniady. To było naprawdę coś. Uważam, że scenariusz na podstawie „Django/Zorro” jest naprawdę, naprawdę niesamowity. Bardzo chciałbym, by Sony rozgryzło [jak to sfilmować], choć zdaję sobie sprawę, jak bardzo jest to niemożliwe. Myślę, że napisaliśmy film za 500 milionów dolarów. 

Sprawdź też: Druga książka Quentina Tarantino zadebiutuje tej jesieni. O czym opowie „Cinema Speculation”?

Przekreślenie dalszych planów wobec „Django/Zorro” to dla fanów Tarantino kolejna rozczarowująca wiadomość na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy. Jeszcze w lutym tego roku Uma Thurman wyjawiła, że zapowiadana od dłuższego czasu trzecia odsłona „Kill Billa” może ostatecznie nie powstać. W wywiadzie dla SiriusXM aktorka przyznała, że projekt nie znajduje się na horyzoncie. Więcej informacji w tym miejscu

źródło: GQ / zdj. The Weinstein Company / DC Comics