Oficjalnie! Jeden z najlepszych seriali Netfliksa NIE POWRÓCI z 2. sezonem

Od kilku miesięcy ogromną popularność w social media zyskują fałszywe posty o zapowiedzianym rzekomo przez Netfliksa drugim sezonie znakomitego „Gambitu królowej”. Mimo ciepłego przyjęcia tych wieści przez szerokie grono fanów, streamer jednoznacznie odniósł się teraz do tamtych plotek. Nie mamy dobrych informacji dla tych, którzy cieszyli się na kontynuację serii z Anyą Taylor-Joy.

Nachodzi drugi sezon Gambitu królowej” – czytamy w viralowych postach, które ukazały się między innymi na facebookowej grupie Netflix Daily Updates oraz profilu Netflix Daily Memes. Wpisy poświęcone przyszłości sportowego dramatu streamera od miesięcy cieszą się ogromną uwagą internautów, ale – niestety, dla tych, których nie zadowolił finał oryginalnego sezonu – nie mają żadnego poparcia w dalszych planach Netfliksa i twórców serialu.

Nie dajcie się nabrać! Drugi sezon „Gambitu królowej” nie powstaje 

Entuzjastyczna reakcja w mediach społecznościowych doprowadziła jednak do tego, że o przyszłości „Gambitu królowej” musieli wypowiedzieć się rzecznicy Netfliksa. W ramach oficjalnej odpowiedzi na zapytanie szachowego serwisu internetowego Chess.com przedstawiciele platformy odpowiedzieli krótko: „kontynuacja tego serialu nie powstanie”.

Warto przypomnieć, że o braku planów na kontynuowanie losów genialnej szachistki Beth Harmon opowiadał jeszcze w 2021 roku reżyser i scenarzysta serialu, Scott Frank. „Bardzo mi przykro. Nie chciałbym nikogo rozczarowywać, ale nie będzie kontynuacji. Mam wrażenie, że opowiedzieliśmy całą historię, którą chcieliśmy opowiedzieć i obawiałbym się, albo inaczej: byłbym przerażony, na myśl, że moglibyśmy spróbować zrobić więcej i zepsuć ten efekt” – wyjaśnił wówczas w rozmowie z serwisem Deadline. 

Dodajmy, że zmyślone doniesienia w mediach społecznościowych nie stanowią pierwszego przypadku bezpodstawnych wzmianek o kontynuacji. Na początku tego roku wpis sugerujący powstanie „Gambitu królowej 2” pojawił się na twitterowym profilu samej Anyi Taylor-Joy. Po tym jak post uzyskał tysiące polubień, gwiazda serialu zamieściła osobny wpis na Instagramie, przyznając, że nie jest autorką tamtego posta, zaś jej profil na Twitterze został zhakowany.

Koniecznie sprawdź też:

Według danych udostępnionych przez Netfliksa, debiutujący w październiku 2020 roku serial w ciągu zaledwie pierwszych 28 dni od premiery obejrzało aż 62 miliony subskrybentów. Imponujący wynik sprawił, że „Gambit królowej” stał się jedną z najchętniej oglądanych limitowanych serii w historii platformy. Produkcja jest ekranizacją powieści Waltera Tevisa z 1983 roku pod tym samym tytułem. Jej akcja rozgrywa się w czasach Zimnej Wojny i opowiada historię Beth Harmon, sieroty, która za wszelką cenę chce zyskać miano najlepszej szachistki na świecie.

źródło: Chess.com / zdj. Netflix