To najlepsze „The Walking Dead” od lat! Gdzie oglądać serial z Michonne i Rickiem?

Wracamy do świata „The Walking Dead” i jest to powrót, o jakim fani serialu marzyli od dawna! Nowy serial o podtytule „The Ones Who Live” opowiadający o zjednoczeniu Ricka Grimesa i Michonne zbiera rewelacyjne oceny, ale czy zobaczymy go w Polsce?

Widzowie zachwyceni początkiem serialu „The Walking Dead: The Ones Who Live

Ponad rok po zakończeniu emisji serialu „The Walking Dead”, który pierwszy raz pojawił się na ekranie jeszcze w 2010 roku, dotarliśmy do momentu premiery trzeciego już spin-offu. Pierwsza produkcja podejmująca dalsze losy bohaterów głównej serii skupiała się na wspólnych przygodach Maggie i Negana, a druga na samotnej wędrówce Daryla Dixona (choć od drugiego sezonu dołączy do niego kultowa bohaterka). W końcu przyszła pora na powrót najpopularniejszych bohaterów całego serialu: Ricka i Michonne. Swoją premierę miał właśnie pierwszy odcinek serialu „The Walking Dead: The Ones Who Live” i produkcja przywracająca do tego świata  Andrew Lincolna okazała się jedną z najlepszych odsłon całego uniwersum od lat!

Sprawdź też: Marvel szykuje nowy serial z superbohaterką! Silver Surfer też dostanie swój projekt?

The Walking Dead The Ones Who Live opinie

Pierwszy odcinek wyjątkowo spodobał się widzom, którzy czekali na powrót Ricka od pięciu lat. Lincoln wcielający się w głównego bohatera serialu „The Walking Dead” pożegnał się z serialem w dziewiątym sezonie. Nowy spin-off to także powrót jego serialowej żony. Danai Gurira dołączyła do stałej obsady w trzeciej serii i przez kolejne siedem pozostawała jedną z głównych gwiazd produkcji.

Pierwszy odcinek ich wspólnego serialu oceniło już 3 tysiące widzów w serwisie IMDB i średnia ocena to imponujące 9,4 w dziesięciostopniowej skali. Aż 81% widzów wystawiło pierwszemu epizodowi dziesiątkę, a kolejne 11% oceniło go na dziewiątkę. Oceny poniżej ósemki stanowią niecałe 3% wszystkich głosów. Obecnie jest to jeden z najlepiej ocenianych odcinków w historii głównej serii oraz dotychczasowych spin-offów.

Takim wynikiem nie mógł pochwalić się żaden z epizodów serii „The Walking Dead: Dead City” i „The Walking Dead: Daryl Dixon”. Najlepszy odcinkami „TWD” pozostają dziewiąty epizod szóstej serii i pierwszy odcinek piątego sezonu. W obydwu przypadkach ich średnia to 9,6/10.

The Walking Dead: The Ones Who Live” – kiedy premiera w Polsce? Gdzie obejrzeć?

The Walking Dead: The Ones Who Live

Przez ostatnie lata każdy nowy sezon serialu „The Walking Dead” był bez problemu dostępny dla widzów z Polski. Odkąd jednak rozstaliśmy się na dobre z główną serią, to nie dane jest nam wrócić do jej świata za sprawą polskich emisji spin-offów. W momencie, kiedy trzeci z nich debiutuje właśnie na amerykańskiej platformie AMC+, w Polsce nie doczekaliśmy się jeszcze nawet debiutu dwóch poprzednich serii.

Na ten moment serial „The Walking Dead: The Ones Who Live” również nie jest dostępny na żadnej z polskich platform i nie został zapowiedziany przez polski oddział stacji FX. Niestety nie wiemy też, kiedy może się to zmienić, bo żaden z dostawców cały czas nie potwierdził jeszcze, że zajmie się pokazywaniem spin-offów „The Walking Dead” w naszym kraju. W tym momencie nawet trudno spekulować, czy seriale pojawią się na platformie Netflix, HBO Max czy może Disney+? Latem 2022 roku mówiło się, że platforma AMC+ pojawi się w Europie, w tym także w Polsce i najprawdopodobniej z tego faktu wynikała niechęć do sprzedawania licencji na spin-offy „The Walking Dead” konkurencji, ale od tego czasu nie doczekaliśmy się żadnej konkretnej aktualizacji tych informacji, a pierwotnie mówiło się, że serwis trafi do nas w pierwszym kwartale 2023 roku.

Sprawdź też: „Madame Web” z kompromitującym wynikiem w kinach. Nikt nie chce oglądać filmu z Sydney Sweeney.

Ich losy zmieniły się pod wpływem zmienionego świata. Dzieli ich tysiące kilometrów, niepowstrzymana siła i duchy tego, kim byli. Rick i Michonne zostają rzuceni w inny świat, zbudowany na wojnie przeciwko umarłym… I ostatecznie, wojnie przeciwko żywym. Czy zdołają odnaleźć drogę — do siebie nawzajem i do tego, kim byli wcześniej — znajdując się w zupełnie nowych okolicznościach? Czy będą od tej pory wrogami? Kochankami? Ofiarami? Zwycięzcami? Czy bez siebie, nawet jeśli przeżyją, odkryją, że sami stali się... Żywymi Trupami?

zdj. AMC