Giancarlo Esposito jako kierowca mafii. Nadchodzi remake brytyjskiego hitu [ZWIASTUN]

Stacja AMC pokazała na swoich kanałach pełną zapowiedź nowej serii zrealizowanej wspólnie z gwiazdorem „Zadzwoń do Saula”, Giancarlo Esposito. Produkcja zatytułowana „Parish” jest przeróbką głośnego miniserialu BBC zatytułowanego „Driver”. Kiedy premiera?

Parish”, czyli nowa wersja miniserialu Driver”. Kiedy premiera?

Głównego bohatera oryginalnej serii BBC zagrał David Morrissey. Aktor znany z roli Gubernatora w produkcji „The Walking Dead” zagrał taksówkarza, który wpada w poważne tarapaty po tym, jak zgadza się na przyjęcie posady kierowcy gangstera.

Sprawdź też: Tom Holland zagra w nowej wersji „Romea i Julii”. Co z rolą Spider-Mana?

W amerykańskim remake'u Giancarlo Esposito wciela się w Graciana Parisha, kierowcę, którego życie wywraca się do góry nogami, kiedy zgadza się przewieźć tajemniczego pasażera z Zimbabwe z Nowego Orleanu. Jego klientem okazuje się gangster znany z wykorzystywania nielegalnych imigrantów w południowych portach USA.

Poza Esposito w obsadzie są jeszcze Zackary Momoh, brytyjsko-nigeryjski aktor znany z takich produkcji jak „Harriet” czy „Doktor Sen, Paula Malcomson („Ray Donovan”, „Deadwood”), Arica Himmel („Mixed-ish”), Ivan Mbakop („Czerwona nota”), Patrick Robinson („Twisted Metal”) i Dax Rey („Dobre miejsce”).  

Na amerykańską wersją ma złożyć się sześć odcinków. Dla porówniania, brytyjski oryginał składał się tylko z trzech epizodów. Premiera „Parish” odbędzie się dokładnie 31 marca tego roku. Termin debiutu w polskiej ofercie streamingowej nie został jeszcze ujawniony.

zdj. AMC