Giancarlo Esposito zostanie superbohaterem w DC? Gwiazdor „Breaking Bad” rozmawiał już z Gunnem!

Czy Giancarlo Esposito dołączy do nowej odsłony uniwersum DC Comics? Aktor znany z kultowej kreacji w serialach „Breaking Bad” i „Zadzwoń do Saula” przyznał, że omówił potencjalny angaż z Jamesem Gunnem, jednym z szefów superbohaterskiego studia.

Giancarlo Esposito stanie się superbohaterem? Aktor rozmawiał z Jamesem Gunnem!

Nowe szefostwo DC Studios, czyli duet Jamesa Gunna i Petera Safrana, stara się nadać superbohaterskiej franczyzie zupełnie nowy kierunek. W ramach rebootu komiksowego uniwersum do widzów trafią między innymi nowe filmy o Supermanie i Batmanie. W planach znajduje się też między innymi oryginalny dreszczowiec o Potworze z Bagien oraz serial poświęcony Zielonym Latarnion. Premierę pierwszego widowiska z odświeżonego filmowego uniwersum – „Superman: Legacy”, za które Gunn odpowiada jako reżyser i scenarzysta – zaplanowano na 11 lipca 2025 roku

Sprawdź też: Zielona Latarnia i Hawkgirl pojawią się w filmie o Supermanie! Wiemy, kto ich zagra!

Choć większość ról w nowej wersji uniwersum DC nie została jeszcze obsadzona, docierają do nas różne wieści o czających się za rogiem, potencjalnych castingach. Podczas występu na tegorocznym konwencie Comic-Con Panamá aktor Giancarlo Esposito przyznał, że jeszcze przed rozpoczęciem aktorskiego strajku w Hollywood, omówił z Jamesem Gunnem kwestię dołączenia do nowego, filmowego DCU. Nie zdradził jednak, w którą z komiksowych postaci miałby się wcielić. Podczas odpowiadania na serię pytań od widzów aktor przekonywał też, że nie ma wątpliwości co do tego, że prędzej czy później stanie się częścią filmowego świata DC Comics lub Marvel Studios. W kontekście drugiego uniwersum Esposito był łączony w poprzednich miesiącach z rolami Magneto i Profesora X.

Warto dodać, że ewentualny angaż nie byłby debiutem gwiazdora „Breaking Bad” w świecie DC. Od czterech sezonów bowiem Esposito udziela swojego głosu postaci Lexa Luthora w serialu animowanym „Harley Quinn”.

Źródło: Discussing Film / zdj. Xavier Collin / depositphotos