„Gladiator 2” w końcu nakręcony! Mamy nowe zdjęcia z główną gwiazdą i reżyserem!

Przez lata wydawało się, że nigdy nie doczekamy się kontynuacji „Gladiatora” w reżyserii Ridleya Scotta, ale jednak się udało! Właśnie zakończono zdjęcia do jednej z najbardziej oczekiwanych kontynuacji w historii kina. Zobaczcie, jak koniec prac na planie świętował reżyser i nowy gwiazdor serii Paul Mescal.

Prace nad „Gladiatorem 2” w końcu zakończone!

Gladiator 2” był jedną z wielu produkcji, które musiały wstrzymać prace na planie ze względu na strajk hollywoodzkich aktorów, którzy po kilku tygodniach dołączyli do protestujących scenarzystów. Przerwanie zdjęć sporo kosztowało wytwórnię Universal Pictures, która mimo wstrzymania prac na planie i tak musiała cały czas opłacać czynsz za utrzymanie scenografii do kontynuacji „Gladiatora”.

Produkcję „Gladiatora 2” wstrzymano 13 lipca, kiedy ekipa znajdowała się na Malcie, gdzie wynajęto specjalne studia nagraniowe. Koszt utrzymania całej infrastruktury wynosił około 600 tysięcy dolarów tygodniowo. W momencie zawieszenia zdjęć ekipa była dopiero w połowie realizacji całego filmu. Prace na planie udało się jednak w końcu wznowić, a teraz ogłoszono, że padł ostatni klaps na planie kontynuacji kultowej produkcji z 2000 roku, która zdobyła pięć Oscarów, w tym za najlepszy film i najlepszego aktora dla Russella Crowe’a.

Sprawdź też: 5 hitów od Prime Video – Spider-Man, głośny film akcji, horror i coś dla najmłodszych.

O zakończeniu zdjęć poinformowali w mediach społecznościowych sam Ridley Scott i główny gwiazdor filmu Paul Mescal („Aftersun”). Panowie uczcili koniec prac nad „Gladiatorem 2” wspólnym wypaleniem cygar.

Gladiator 2 Ridley Scott i Paul Mescal

Kontynuacja „Gladiatora” opowie historię Lucjusza, syna Lucilli (Connie Nielsen), czyli siostrzeńca Kommodusa (Joaquin Phoenix). Akcja filmu rozegra się ponad 25 lat po śmierci Maximusa (Russell Crowe). W głównej roli pojawi się właśnie Paul Mescal, irlandzki aktor nominowany do Oscara za rolę w filmie „Aftersun”. W jego przeciwnika wcielił się Fred Hechinger. Aktor mający w swoim dorobku „Biały Lotos”, „Ulicę Strachu” i „Bielmo” zagrał bohatera inspirowanego historyczną postacią rzymskiego cesarza Gety z dynastii Sewerów, który po śmierci ojca musiał dzielić się władzą nad Imperium ze starszym bratem.

W obsadzie „Gladiatora 2” znaleźli się także: Pedro Pascal („The Last of Us”) i May Calamawy („Moon Knight”), Joseph Quinn, Denzel Washington, Connie Nielsen oraz Fred Hechinger. Scenariusz napisał Peter Craig, twórca „Miasta złodziei”, „Dziedzictwa krwi” i „Dwunastu odważnych”. Wytwórnia Universal Pictures wyznaczyła premierę filmu „Gladiatora 2” na 22 listopada 2024 roku.

Gladiator 2 Ridley Scott i Paul Mescal

zdj. Instagram / Universal Pictures