„Gladiator” powraca! Wielkie kinowe widowisko w pierwszym polskim zwiastunie!

Czekaliśmy na to latami, ale w końcu się doczekaliśmy! Zgodnie z zapowiedzią do sieci trafił właśnie zwiastun kontynuacji „Gladiatora”! Jak po dwudziestu czterech latach wypada powrót do świata brutalnych walk na rzymskiej arenie?

Pierwszy zwiastun „Gladiatora 2” zapowiada wielkie kinowe widowisko

Czas odkryć karty. Studio Paramount Pictures zaprezentowało długo wyczekiwany zwiastun „Gladiatora 2”, w którym wrócimy do świata wykreowanego w hitowej produkcji z 2000 roku.

Akcja filmu rozgrywa się ponad 25 lat po śmierci Maximusa (Russell Crowe), a głównego bohatera zagrał Paul Mescal („Aftersun”) wcielający się w Lucjusza, syna Lucilli (Connie Nielsen), czyli siostrzeńca Kommodusa (Joaquin Phoenix). Głównego antagonistę, bohatera inspirowanego historyczną postacią rzymskiego cesarza Gety z dynastii Sewerów, który po śmierci ojca musiał dzielić się władzą nad Imperium ze starszym bratem, zagrał natomaist Fred Hechinger („Biały Lotos”).

Lucjusz grany przez Mescala z polecenia matki wychowywał się z dala od Rzymu, ale los i tak sprowadził go wprost do jaskini lwa przepełnionego polityczną i fizyczną walką o wpływy. Lucjusz jest teraz gotowy, aby wywalczyć sobie miejsce w świecie pełnym intryg politycznych i widowiskowych starć gladiatorów.

Sprawdź też: Po sukcesie w kinach czas na VOD! „Królestwo Planety Małp” do obejrzenia w domu.

W pozostałych rolach występują: Pedro Pascal („The Last of Us”) i May Calamawy („Moon Knight”), Joseph Quinn, Denzel Washington, Connie Nielsen. Za scenariusz odpowiada Peter Craig, twórca „Miasta złodziei”, „Dziedzictwa krwi” i „Dwunastu odważnych”. Kinowy debiut „Gladiatora 2” odbędzie się już 22 listopada 2024 roku. Za kamerą stanął ponownie Ridley Scott odpowiadający za sukes pierwszej części.

 

zdj. Paramount Pictures