Po sukcesie w kinach czas na VOD! „Królestwo Planety Małp” do obejrzenia w domu

W maju do kin trafiło „Królestwo Planety Małp”, czyli najnowsza odsłona legendarnej serii science fiction zapoczątkowanej w 1968 roku filmem z Charltonem Hestonem w roli głównej. Nowa część „Planety Małp poradziła sobie na dużym ekranie całkiem przyzwoicie, więc teraz pora na podbój serwisów VOD. Gdzie można obejrzeć nowy film Disneya i kiedy trafi do streamingu?

Królestwo Planety Małp” do obejrzenia w domu. To nowy hit Disneya

Disney pięć lat po przejęciu studia 20th Century Fox wypuścił do kin nową część „Planety Małp” i udało mu się zaskarbić sobie uznanie zarówno wśród krytyków, jak i widzów. Film zatytułowany „Królestwo Planety Małp” zebrał z kinowych kas przeszło 394 mln dolarów, co przy budżecie wynoszącym 160 mln dolarów dało wytwórni zyski na poziomie kilkudziesięciu milionów.

Na razie nie doczekaliśmy się jeszcze oficjalnego zamówienia kolejnej części serii, ale po sukcesie finansowym i dobrych ocenach od krytyków (80%) i widzów (77%) jest to tylko kwestia czasu. Zwłaszcza że twórcy mówili jeszcze na chwilę przed premierą, że mają pomysł na dalsze rozwijanie uniwersum i to w jeszcze kilku kolejnych filmach.

Sprawdź też: „Furiosa: Saga Mad Max” już do obejrzenia na VOD. Kiedy premiera na płytach?

Na razie możemy jednak ponownie (lub premierowo) sięgnąć po film „Królestwo Planety Małp”, które zawitało właśnie do polskiej dystrybucji cyfrowej. Na 60 dni po premierze w kinach produkcja pojawiła się w serwisach VOD i znajdziecie ją między innymi na Prime Video, gdzie dostępna jest wersja w rozdzielczości 4K. Za dwudniowe wypożyczenia trzeba zapłacić 54,99 zł. W wersji Full HD film dostępny jest też na Rakutenie w cenie 49,99 zł.

Kiedy „Królestwo Planety Małp” trafi na Disney+? Co z premierą na Netflix?

Jeśli natomiast chcecie poczekać do premiery w streamingu, to zacznijmy od tego, w jakim miejscu dostępna będzie nowa część „Planety Małp”. Jako oryginalna produkcja 20th Century Studios film zawita w pierwszej kolejności na platformę Disney+ i właśnie tam będzie dostępny na wyłączność przynajmniej przez kolejnych kilkanaście miesięcy. Na razie nic nie wskazuje na to, żeby „Królestwo Planety Małp” trafiło do oferty Netfliksa, bowiem Disney udziela serwisowi licencji na swoje starsze produkcje.

Sprawdź też: Czy doczekamy się „Na skraju jutra 2”? Tom Cruise nadal chce kontynuacji.

Jest jednak szansa, że film będą mogli obejrzeć widzowie platformy Max, która ostatnio udostępniła swoim widzom kilka kinowych nowości wytwórni 20th Century Studios z ostatnich dwóch lat. Premier filmu „Królestwo Planety Małp” możemy oczekiwać na platformie Disney+ najwcześniej w pierwszej połowie sierpnia. Przypomnijmy też, że już 9 sierpnia film trafi w naszym kraju na płyty i będzie pierwszym tytułem w historii Disneya, który doczeka się w Polsce wydania 4K UHD. Oprócz tego dostępne będą też edycje Blu-ray i DVD.

zdj. Disney