Główna obsada „Gladiatora 2” na wspólnej fotce. Zdjęcia do filmu Ridleya Scotta trwają już w Maroku

W sieci pojawiła się pierwsza wspólna fotka obsady długo zapowiadanej kontynuacji „Gladiatora”. Na planie widowiska w Maroku zameldowali się już między innymi Paul Mescal („Aftersun”), Pedro Pascal („The Last of Us”) i May Calamawy („Moon Knight”). 

Sequel kultowego „Gladiatora” opowie historię Lucjusza, czyli siostrzeńca Kommodusa (Joaquin Phoenix) i syna Lucilli. Akcja filmu rozegra się ponad 25 lat po śmierci Maximusa (Russell Crowe). Choć wytwórnia Paramount Pictures nie poinformowała o oficjalnym starcie produkcji, w ostatnich tygodniach w sieci pojawiają się kolejne raporty wskazujące na trwające już prace zdjęciowe. W jednym z nich – opublikowanym jeszcze w połowie czerwca – wspomniano nawet o niebezpiecznym incydencie, do którego doszło podczas filmowania sceny akcji z udziałem kaskaderów. Produkcja miała zostać krótkotrwale wstrzymana, zaś czworo członków ekipy trafiło do szpitala z niewielkimi obrażeniami. Pomimo niepokojących informacji w internecie pojawiła się też nowa fotka z częścią głównej obsady widowiska – na zdjęciu z Maroka, obok reżysera, zameldowały się wspominane gwiazdy. Zerknijcie.

BREAKING NEWS: Mamy nowego Supermana i nową Lois Lane! To oni zagrają w filmie Jamesa Gunna.

Dodajmy, że w obsadzie „Gladiatora 2” są też Joseph Quinn, Denzel Washington, Connie Nielsen oraz Fred Hechinger, który zastąpił przymierzanego wcześniej do tej samej roli Barry'ego Keoghana. Scenariusz napisał Peter Craig, twórca „Miasta złodziei”, „Dziedzictwa krwi” i „Dwunastu odważnych”.

Premiera „Gladiatora 2” została wyznaczona na 22 listopada przyszłego roku.

źródło: Film Updates / Game Rant / zdj. Paramount Pictures / Film Updates