Jak wypada nowy film o Godzilli i Kongu? Jest gorzej niż ostatnio

W kinach zagościł właśnie nowy film o Godzilli i Kongu. Pierwsze opinie na temat „Nowego imperium” zapowiadały udane widowisko, ale teraz gdy znamy już pełne recenzje, okazuje się, że nie będzie to najprawdopodobniej najlepsza część tak zwanego MonsterVerse.

Godzilla i Kong w nowym filmie. Jakie opinie zbiera „Nowe imperium”?

Po pełnych entuzjazmu pierwszych reakcjach na nową odsłonę Monster-Verse pełnoprawne recenzje filmu Godzilla i Kong: Nowe imperium studzą nieco entuzjazm, zwracając uwagę na kilka poważnych problemów widowiska. Wygląda też na to, że nowa część przygód potężnych Tytanów nie okaże się najlepszą z dotychczasowych produkcji tego uniwersum. Obecny wynik wskazuje na produkcję słabszą od wypuszczonego do kin trzy lata temu filmu „Godzilla vs. Kong”, który już w momencie premiery postrzegany był przez wielu oceniających jako najlepsza z dotychczasowych odsłon franczyzy.

Sprawdź też: Idealny film na święta? Polska nowość błyskawicznie została numerem jeden na Netflix!

Ci, którym nowa produkcja Warnera przypadła do gustu twierdzą, że „Nowe imperium” spełnia pokładane w nim nadzieje i dostarcza widzom nie mniej nie więcej niż to, czego należy spodziewać się po tym tytule: popcornową kinową rozrywkę z dobrymi efektami specjalnymi i walczącymi ze sobą potworami. Jeśli właśnie tego oczekujecie, to większość krytyków twierdzi, że się nie zawiedziecie.

Godzilla x Kong Nowe imperium opinie 

Jest jednak część recenzentów, której nie przekonuje to co zobaczyli i zarzucają oni filmowi przede wszystkim to, że nie oferuje nic ponad przeciętnej jakości rozwałkę. Co gorsze, pojawią się też opinie, że nawet ta pokazana na ekranie czysta rozrywka jest wątpliwej jakości i nie sprawdza się w niej zarówno humor, jak i próba wywołania jakichkolwiek innych emocji u widza. Padają sformułowania o bezdusznej produkcji, która nie wie, jak właściwie pokazać emocje swoich postaci, zarówno tych ludzkich, jak i tych Konga i Godzilli.

Sprawdź też: „Diunę 2” za chwilę obejrzymy online! Kiedy premiera na HBO Max?

W serwisie Rottentomatoes film zdążył zebrać już 73 recenzje, z których aż 44 oznaczono jako „świeże”, czyli pozytywne. Pozostałe 29 recenzje, to opinie negatywne. Oznacza to, że odsetek pozytywnych recenzji wynosi tylko 60%. Punktowa nota filmu uplasowała się również na niskim poziomie i wynosi obecnie 5,90 w dziesięciostopniowej skali.

Jak krytycy oceniają filmy z MonsterVerse?

  • Godzilla” – 76% pozytywnych recenzji
  • „Kong: Wyspa Czaszki” – 76% pozytywnych recenzji
  • „Godzilla II: Król potworów” – 42% pozytywnych recenzji
  • „Godzilla vs. Kong” – 76% pozytywnych recenzji
  • „Godzilla i Kong: Nowe imperium” – 60% pozytywnych recenzji

Czy w filmie Godzilla i Kong: Nowe imperium są sceny po napisach? Nie, film nie zawiera żadnej sceny po napisach.

zdj. Warner Bros.