Gotowi na dawkę filmowej magii? Oryginalna obsada powróci w trzeciej części „Iluzji”

Zapowiadana od kilku lat trzecia część „Iluzji” powoli zaczyna nabierać kształtów. Szef wytwórni Lionsgate potwierdził właśnie, że w nowej odsłonie powróci oryginalna obsada. Nie zabraknie jednak przy tym zupełnie nowych postaci.

Iluzja 3” powstanie. Kto powróci w obsadzie?

Pierwsza część „Iluzji” debiutowała w kinach w 2013 roku i nazbierała z biletów na całym świecie ponad 351 mln dolarów przy budżecie wynoszącym 75 mln. Trzy lata później widzowie mogli wybrać się do kina na kontynuację, która zakończyła pobyt w kinach z 334 mln dolarów przy budżecie na poziomie 90 mln dolarów. Studio Lionsgate miało więc powody do tego, aby dążyć do stworzenia kolejnej odsłony. Prace nad trzecim filmem nie szyły jednak tak szybko, jakby oczekiwali tego fani „Iluzji”.

Dopiero dwa lat temu potwierdzono, że z planowaną przez Lionsgate trzecią odsłoną cyklu związał się reżyser Ruben Fleischer, twórca mający w swoim dorobku takie produkcje jak: „Zombieland”, „Venom” czy „Uncharted”.

Sprawdź też: Apple TV+ pokazało serialowe widowisko science-fiction! Oto „Dark Matter” z Joelem Edgertonem.

Za napisanie scenariusza zabrał się natomiast Eric Warren Singer („Top Gun: Maverick”), autor nominowanego do Oscara tekstu do „American Hustle”. Następnie dołączył do niego Seth Grahame-Smith („LEGO Batman”, „Mroczne cienie”). Ostatnio Jesse Eisenberg potwierdził, że historia została już opracowana i miał okazję czytać już scenariusz. Aktor wyrażał też nadzieję, że prace na planie rozpoczną się jeszcze w tym roku.

Iluzja 3

Film został zapowiedziany podczas panelu studia Lionsgate na tegorocznej edycji imprezy CinemaCon. Ogłoszono, że w trzeciej „Iluzji” wystąpi oryginalna obsada, ale będzie towarzyszyła jej także „nowa generacja magów-złodziei”.

W pierwszym filmie Eisenberg wcielił się w lidera grupy magów wykorzystujących swoje umiejętności w nie do końca legalnych przedsięwzięciach. W skład zespołu wchodzili Woody Harrelson, Isla Fisher i Dave Franco. W drugiej części do swoich ról powróciła trójka aktorów, a Islę Fisher zastąpiła Lizzy Caplan.

W obliczu najnowszych informacji powrót Eisenberga, Franco i Harrelsona oraz Fisher możemy traktować jako pewnik. Niejasne pozostaje natomiast, czy w trzecim filmie znajdzie się w zespole także miejsce dla Lizzy Caplan.

zdj. Lionsgate