Gra „Stray” podbiła serca graczy – teraz doczeka się filmowej adaptacji!

Gotowi na niesamowitą przygodę z bezdomnym kotem w roli głównej? Hitowa gra „Stray”, która podbiła w zeszłym roku serca graczy, doczeka się filmowej adaptacji!

Bezpański kot zostanie gwiazdą kinowego ekranu! „Stray” doczeka się filmowej adaptacji!

Latem zeszłego roku na rynku gier wideo pojawiła się gra „Stray”, w której możemy wcielić się w bezpańskiego kota podróżującego przez zakamarki mrocznego cybermiasta. Produkcja spotkała się z wyjątkowo ciepłym przyjęciem wśród graczy i zebrała świetne recenzje. Teraz odpowiedzialne za grę studio ogłosiło, że „Stray” trafi też na kinowy ekran. Dowiedzieliśmy się właśnie, że firma Annapurna Animation pracuje już nad animowanym filmem bazującym na przedstawionym rok temu świecie. Ostatnio spod znaku wytwórni wyszła dobrze przyjęta animacja „Nimona”, którą możecie oglądać na platformie Netflix, co skłoniło włodarzy studia do dalszego inwestowania w filmową branżę.

Stray” to ukazywana z perspektywy trzeciej osoby gra o kocich przygodach, której akcja osadzona została pośród zalanych neonowym blaskiem uliczek i podejrzanych zakątków zrujnowanego cybiermiasta. W toku swojej przygody kot zaprzyjaźnia się z niewielkim, latającym dronem znanym jako B-12. Duet będzie musiał wykorzystać umiejętności robota, aby wydostać się z niejednych kłopotów.

Koniecznie sprawdź:

W przygotowaniu są już inne projekty bazujące na grach wideo Annapurna Interactive, ale jak na razie oficjalnie potwierdzono jedynie start prac nad „Stray”. Wiemy tylko, że nad jedną z szykowanych produkcji ma pracować współreżyser „Nimona”, a inną zajmie się twórca „Epoki lodowcowej”, Chris Wedge. Filmowych wersji doczekają się zapewne jedne z najpopularniejszych gier studia. W przeszłości uznanie wśród graczy zyskały chociażby takie tytuły jak: „What Remains of Edith Finch”, „Outer Wilds”, „Telling Lies” czy „Twelve Minutes”.

źródło: ew.com / zdj. Annapurna Interactive