Serial „Wednesday” traci jedną z głównych gwiazd! Netflix usunie ją z drugiego sezonu

Serial „Wednesday” był gigantycznym hitem na platformie Netflix, a jego sukces szybko doprowadził do zamówienia drugiego sezonu. Jednak najnowsze doniesienia sugerują, że jedna z głównych gwiazd pierwszej serii nie powróci w nowych odcinkach. Zakulisowe przecieki ujawniają, że Percy Hynes White grający Xaviera Thorpe'a miał zostać całkowicie wypisany z drugiego sezonu. Powodem tej decyzji są oskarżenia o przemoc seksualną skierowane w jego stronę.

Percy Hynes White zwolniony z „Wednesday” po internetowych oskarżeniach

Pojawiają się nowe kontrowersje związane z drugim sezonem serialu „Wednesday”. Według najnowszych informacji zza kulis włodarze Netfliksa zdecydowali się na usunięcie z nowych odcinków bohatera, w którego wcielał się Percy Hynes White. Decyzja ta miała zostać podjęta po tym, jak w stronę aktora w mediach społecznościowych skierowano anonimowe oskarżenie o napaść seksualną. W styczniu rzekoma ofiara aktora opublikowała na Twitterze (aktualnie X) post, w którym twierdziła, że Hynes White zorganizował imprezę, aby upić kobiety i je wykorzystać. Tweet ten został później usunięty, a 22-letni aktor stanowczo zaprzeczył tym oskarżeniom. Opublikował na swoim Instagramie oświadczenie, w którym oskarżył anonimowego autora posta o rozpowszechnianie „kampanii dezinformacji” przeciwko niemu. Dodał też, że od momentu pojawienia się tych zarzutów zarówno on, jak i jego rodzina padli ofiarą hejtu i otrzymywali groźby śmierci.

Koniecznie sprawdź:

Drugi sezon „Wednesday” bez wątku romantycznego!

Percy Hynes White jako Xavier Thorpe w serialu Wednesday na Netflix-min.jpg

W mediach społecznościowych popularność zaczęły zyskiwać hashtagi domagające się od Netfliksa zwolnienia aktora. Główna gwiazda serialu, Jenna Ortega nie odniosła się co prawda bezpośrednio do oskarżeń wobec White'a, ale spotkała się ze sporą krytyką ze strony fanów po tym jak w marcu tego roku w jednym z podcastów opowiadała o bliskiej przyjaźni z kanadyjskim aktorem. Warto dodać, że oboje pojawią się razem w filmie „Winter Spring Summer or Fall”.

Jak na razie informację o całkowitym usunięciu wątku Xaviera Thorpe'a z drugiego sezonu „Wednesday” musimy traktować jako niepotwierdzoną, ale warto w tym kontekście odnotować, że kilka miesięcy temu Ortega otwarcie mówiła o tym, że w nowych odcinkach usunięty zostanie całkowicie wątek romantyczny, który był jednym z najbardziej krytykowanych elementów pierwszego sezonu. Biorąc pod uwagę, że bohater grany przez White'a był jednym z dwóch obiektów miłosnych zawirowań Wednesday jego usunięcie z fabuły w obliczu tych informacji staje się całkiem prawdopodobne.

Przeczytaj też:

źródło: netflixlife.com / zdj. Netflix