Grał z królem rocka, a teraz uratuje Roszpunkę? Reżyser „Elvisa” łączony z remakiem „Zaplątanych”

Temat aktorskiej adaptacji „Zaplątanych” nie ucicha. Po tym jak do mediów przedostały się doniesienia o angażu Florence Pugh do roli Roszpunki, tym razem wokół projektu zaczęło orbitować nazwisko reżyserskie. W kuluarach mówi się o tym, że z remakiem hitu Disneya ma związać się Baz Luhrmann, australijski twórca takich filmów jak „Moulin Rouge!” czy zeszłoroczny „Elvis”. 

O zamiarach skupienia się Disneya na aktorskiej wersji hitowych „Zaplątanych” z 2010 roku słyszymy już od dawna. W ciągu kilku ostatnich tygodni temat powrócił jednak ze zdwojoną siłą, a wszystko to za sprawą potencjalnego castingu Pugh. Gwiazda „Midsommar” i nadchodzącej drugiej części „Diuny” jest w oczach wielu fanów idealną kandydatką do kreacji kultowej księżniczki Disneya i (niezapowiedziany jeszcze) projekt zdążył już narobić sporo szumu.

Sprawdź też: Plotki o anulowaniu „Królewny Śnieżki” po słowach Rachel Zegler – co się naprawdę dzieje z filmem?

Żadnych oficjalnych informacji nie usłyszymy oczywiście co najmniej do czasu zakończenia hollywoodzkich strajków, ale wydaje się, że wytwórnia nie będzie chciała zwlekać z realizacją kolejnego aktorskiego projektu z księżniczką w centrum. Dodajmy, że zainteresowanie udziałem w remake'u wyraził Zachary Levi („Shazam!”), który w oryginale sprzed 13 lat udzielił głosu Flynnowi, głównemu bohaterowi męskiemu. Na ekranie wówczas partnerowała mu Mandy Moore („Szkoła uczuć”). 

Źródło: World of Reel / Zdj. Disney