Plotki o anulowaniu „Królewny Śnieżki” po słowach Rachel Zegler – co się naprawdę dzieje z filmem?

Ostatnie tygodnie upływają nam między innymi pod znakiem kolejnych kontrowersji wokół aktorskiej wersji „Królewny Śnieżki”. Najnowszą burzę wywołały słowa samej Rachel Zegler, która z pewnością nie należy do największych fanek oryginalnej animacji z 1937 roku. Rosnące napięcie wokół filmu doprowadziło nawet do tego, że w mediach społecznościowych pojawiły się sugestie, że Disney anulował film. O ile informację tę można włożyć między bajki, to pojawia się realna opcja tego, że studio opóźni premierę remake'u „Królewny Śnieżki”.

Rachel Zegler w centrum kontrowersji. Disney bliski opóźnienia „Królewny Śnieżki

W mediach społecznościowych pojawiły się ostatnio informacje sugerujące, że Disney anulował aktorską wersję Królewny Śnieżki”, co wywołało falę zadowolenia u wielu osób, którym nie spodobały się ostatnie wypowiedzi głównej gwiazdy nowej produkcji Disneya. Rachel Zegler znalazła się ostatnio na celowniku sporej grupy fanów po tym, jak aktorka stwierdziła, że głównym tematem nowego filmu nie będzie wcale historia miłosna, a uratowanie przez księcia i odnalezienie miłości nie będzie główną ambicją nowej Śnieżki. Tytułowa bohaterka będzie aspirowała za to do bycia liderką.

Sprawdź też: Rachel Zegler nie chciała wzorować się na Jennifer Lawrence. Złożyła za to specjalny hołd bohaterce „Igrzysk śmierci”.

„Chodzi mi tylko o to, że nie jest to już rok 1937. Stworzyliśmy Królewnę Śnieżkę, która nie zostanie uratowana przez księcia. Nie będzie marzyć o prawdziwej miłości. Będzie marzyć o zostaniu liderką, którą wie, że może być. Jej ojciec zapewniał ją przed śmiercią, że może się nią stać, jeśli będzie nieustraszona, sprawiedliwa, odważna i prawdziwa” – tak aktorka zapowiadała zmiany względem oryginalnej animacji. Do tego doszła jeszcze wypowiedź, w której Zegler jeszcze raz przyznała, że oryginał nie przetrwał próby czasu, a jej zdaniem filmowy książę był wręcz prześladowcą Śnieżki. „Oryginalna animacja miała premierę w 1937 roku” – stwierdziła ponownie w wywiadzie dla Extra TV. „Ogromny nacisk położono na jej historię miłosną z gościem, który dosłownie ją prześladuje. Dziwne! Dziwne! Więc tym razem tego nie zrobiliśmy”. 

Koniecznie sprawdź:

Plotka o anulowaniu „Królewny Śnieżki”. Film nie trafi do kin w marcu?

Wypowiedzi Zegler doprowadziły do powstania tysięcy filmów na jej temat, w których ludzie prześcigali się w komentowaniu całego zamieszania wokół „Królewny Śnieżki” i krytykowaniu podejścia aktorki, a to z kolei zaowocowało tym, że w sieci pojawił się artykuł serwisu MouseTrap News twierdzący, że studio wycofało się z tej budzącej kontrowersje reinterpretacji swojej kultowej animacji. Część widzów nieświadomych tego, że wspomniany serwis słynie z produkowania takich fake newsów, podchwyciła tę wiadomość, która szybko rozeszła się po mediach społecznościowych i sprawiła, że spore grono niezadowolonych fanów animacji zaczęło świętować anulowanie aktorskiej wersji. Disney nigdy jednak nie podjął decyzji o anulowaniu „Królewny Śnieżki” i nawet tak duża fala krytyki, jaka spadła ostatnio na projekt nie będzie w stanie doprowadzić do jego anulowania. Film został już nagrany i jest niemal gotowy do pokazania widzom, więc studio nie zdecyduje się w takim momencie na wyrzucenie do kosza projektu, na który przeznaczyło setki milionów dolarów.

Zainteresuje cię także:

 

 

Pojawia się jednak inna, tym razem pochodząca z rzetelnego źródła, informacja na temat prawdopodobnego opóźnienia premiery. Aktualnie w harmonogramie Disneya premiera „Królewny Śnieżki” planowana jest na 22 marca 2024 roku. Od wczoraj data ta stała się jednak wyjątkowo niekorzystna dla studia. Przypada bowiem na tydzień po premierze drugiej „Diuny”, a to sprawia, że filmowi będzie trudno o dobry wynik finansowy. Pojawiły się przecieki sugerujące, że w Disneyu są niemal pewni tego, że film zostanie przesunięty na inną datę w kalendarzu i zaliczy tym samym najprawdopodobniej opóźnienie względem planowanego na marzec debiutu.

źródło: mousetrapnews / puck.news zdj. Tuukka Jantti / Xavier Collin depositphotos / Disney