Gwiazda „Czarnej Pantery” nie próżnuje. Zagrała kawalerzystkę w nowym westernie, a wkrótce wcieli się w mistrzynię boksu

Letitia Wright ma w zanadrzu dwa nowe filmowe projekty. Aktorka, którą w ostatnich latach widzieliśmy w takich filmach jak „Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu” czy „Śmierć na Nilu” pojawiła się na pierwszym planie westernu „Surrounded” – produkcja otrzymała właśnie nowy zwiastun. W najbliższym czasie odegra też rolę Ramli Ali, somalijskiej mistrzyni boksu.

Była kawalerzystka regimentu Buffalo Soldiers trafi do kopalni złota. Zobaczcie zwiastun „Surrounded”

Zrealizowany przez wytwórnię MGM film „Surrounded” opowie historię niejakiej Moses „Mo” Washington, weteranki wojny secesyjnej i byłej członkini afroamerykańskiego regimentu armii Unii. „Pięć lat po wojnie, była niewolnica i żołnierka rusza na zachód by objąć we własność kopalnię złota – spuściznę wielu lat trudów jej samej i jej społeczności” – czytamy w oficjalnym opisie filmu. „Świat, który przemierza jest jednak okrutny i niebezpieczny. Zwłaszcza dla podróżujące samotnie, czarnoskórej kobiety. Mo decyduje się więc pokonać drogę przez pogranicze przebrana za mężczyznę. Po tym, jak wpada w zasadzkę zorganizowaną przez bandytów, bohaterka bierze na zakładnika legendarnego banitę, Tommy'ego Walsha. Od tej pory oboje usiłują przetrwać w starciu z surowym westernowym pejzażem”. 

Poza Letitią Wright w zrealizowanym już westernie w reżyserii Anthony'ego Mandlera („Potwór”, „Beckham – podróż w nieznane”) są też Jamie Bell („Lśniące dziewczyny”), Jeffrey Donovan („Jeden gniewny człowiek”), Brett Gelman („Stranger Things”) i zmarły jeszcze w 2021 roku Michael K. Williams („Prawo ulicy”) – „Surrounded” jest jego ostatnią filmową rolą

Za oceanem premiera filmu odbędzie się na platformach cyfrowych. Zaplanowano ją na dokładnie 20 czerwca. Zerknijcie na nowy zwiastun.

Sprawdź też: Ana de Armas i Jude Law poszukają sensu życia w nowej czarnej komedii. Za kamerą Ron Howard

Kolejny projekt Wright zostanie przedstawiony w Cannes. To sportowa biografia Ramli Ali

W swoim następnym filmowym projekcie gwiazda „Czarnej Pantery” wejdzie na ring. W nowym raporcie serwisu Deadline potwierdzono, że Letitia Wright wcieli się w główną rolę w szykowanym obecnie dramacie „In The Shadows”. Film opowie opartą na faktach historię Ramli Ali, która w 2020 roku, jako pierwsza w historii, reprezentowała Somalię w olimpijskich zawodach bokserskich. Produkcja przedstawi wczesne losy bokserki: ucieczkę z ogarniętej wojną domową Somalii, życie na uchodźstwie w Londynie, początki na ringu i lata spędzone na systematycznym pięciu się po sportowej drabinie. 

Za kamerą filmu stanie Anthony Wonke, twórca takich produkcji jak „Ronaldo”, „Fire in the Night” i dokumentu „The Director and the Jedi”, w którym przedstawiono zakulisowy wgląd w realizację „Gwiezdnych wojen: Ostatniego Jedi”. Scenariusz napisała z kolei Ursula Rani Sarma („Smother”). Stronę wizualną filmu opracuje Sean Bobbitt, mający w dorobku zdjęcia do oscarowego „Zniewolony. 12 Years A Slave”. Z kolei Letitia Wright, obok zagrania głównej roli, będzie też producentką filmu – produkcję wesprze w tym charakterze w ramach swojej firmy 3.16 Productions. Projekt „In the Shadows” zostanie przedstawiony potencjalnym dystrybutorom podczas startującego w tym tygodniu Festiwalu Filmowego w Cannes. Premiera ma odbyć się już w przyszłym roku

„To wielki zaszczyt – móc sportretować Ramlę” – skomentowała casting sama Letitia Wright. „To nie tylko niezwykła kobieta: osoba pełna siły, pasji i uporu – jej podróż wpływa na wiele innych istnień. Nie mogę się doczekać, aż widownie będą mogły wziąć udział w tej podróży”.

Sprawdź też: Mel Gibson po latach wraca do reżyserowania. Mark Wahlberg gwiazdą jego nowego filmu

Źródło: Deadline / Flickering Myth / zdj. MGM / Marvel / Disney