Mel Gibson po latach wraca do reżyserowania. Mark Wahlberg gwiazdą jego nowego filmu

Po siedmiu latach przerwy Mel Gibson wróci na reżyserski fotel. Twórca oscarowej „Przełęczy ocalonych” z Andrew Garfieldem znalazł swój nowy projekt, w którym główną rolę zagra nominowany do Oscara Mark Wahlberg.

Mel Gibson wyreżyseruje kolejny film. Mark Wahlberg gwiazdą „Flight Risk”

Mel Gibson zabiera się za reżyserię filmu sensacyjnego „Flight Risk”. Będzie to jego pierwszy reżyserski projekt od 2016 roku, kiedy to na ekranach kin debiutował wojenny dramat „Przełęcz ocalonych” nagrodzony później dwoma Oscarami. Nowy projekt Gibsona ponownie połączy gwiazdora z Markiem Wahlbergiem, z którym aktor wystąpił w zeszłym roku w filmie „Ojciec Stu”. Wcześniej panowie pracowali razem przy familijnej komedii „Tata kontra tata 2”. Film „Flight Risk” opowie historię pilota transportującego niebezpiecznego przestępcę na proces. Scenariusz napisał Jared Rosenberg. Jego tekst znalazł się kilka lat temu na Czarnej Liście zbierającej najlepsze niezrealizowane teksty od twórców z Hollywood.

Sprawdź też: Netflix jest ostatnio bezlitosny! Kolejny serial ze świetnymi ocenami anulowany.

Gibson ma na swoim koncie pięć reżyserskich projektów rozłożonych na 30 lat. Wszystkie jego dotychczasowe przedsięwzięcia reżyserskie cieszyły się popularnością w kinach, a większość z nich zyskała też uznanie krytyków. W jego dorobku znajdują się dwa Oscary za najlepszy film i najlepszą reżyserię produkcji „Braveheart - Waleczne Serce” z 1996 roku. Był to wówczas dopiero drugi reżyserski projekt Gibsona. Aktor debiutował w tej roli trzy lata wcześniej przy filmie „Człowiek bez twarzy”. Jego największym reżyserskim hitem jest natomiast „Pasja” z 2004 roku, która zebrała z kin ponad 600 mln dolarów.

źródło: deadline.com / zdj. Paramount Pictures