Gwiazda „Diuny” wystąpi z Chrisem Prattem w thrillerze sci-fi. O czym opowie „Mercy”?

Amazon MGM Studios zapowiedziało realizację nowego wysokobudżetowego thrillera science fiction, którego premiera odbędzie się na wielkim ekranie. Z filmem o tytule „Mercy” związała się Rebecca Ferguson, czyli Lady Jessika z „Diuny: Części drugiej”. W nowej produkcji pojawi się u boku Chrisa Pratta („Strażnicy Galaktyki 3”). 

Rebecca Ferguson zagra u producenta „Oppenheimera”. To będzie kryminalny thriller SF

Najnowsze wzmianki o projekcie, pojawiły się w raporcie zamieszczonym w ubiegłą niedzielę na łamach Deadline'u. Serwis wskazuje, że gwiazdor „Strażników Galaktyki” i trylogii „Jurassic World” odegra w przyszłym filmie rolę prywatnego detektywa, oskarżonego o popełnienie brutalnego zabójstwa. Mężczyzna będzie musiał rozwikłać zagadkę i odnaleźć sposób na udowodnienie swej niewinności. Akcja „Mercy” rozegra się w świecie niezbyt odległej przyszłości, w której odnotowano znaczny wzrost przestępczości, a najwyżej karane zbrodnie są niemal na porządku dziennym.

Rola, którą odegra w filmie Rebecca Ferguson nie została jeszcze ujawniona. Nie wiemy też, kiedy produkcja miałaby trafić na ekrany kin.

Sprawdź też: Rebecca Ferguson musiała się bronić na planie. Kazała napastliwemu aktorowi się odp*****lić

Reżyserią „Mercy” zajmie się twórca „Wanted – Ścigani”

Chris Paratt

Za kamerą „Mercy” znajdzie się kazachski reżyser Timur Bekmambetov. W jego filmografii odnajdziemy takie produkcje jak „Straż nocna”, „Ben-Hur”, „Straż dzienna”, „Wanted – Ścigani” oraz „Abraham Lincoln: Łowca wampirów 3D”. Scenariusz do jego najnowszego filmu przygotował z kolei Marco Van Belle, autor wyjątkowo kiepsko przyjętego fantasy „Arthur & Merlin” z 2015 roku. Tamta praca stanowiła zarazem jego scenopisarski, pełnometrażowy debiut. Pomimo nierównych osiągnięć obu czołowych twórców zaangażowanych w projekt, wytwórnia Amazon ma podobno bardzo wysokie oczekiwania wobec „Mercy” – wskazuje Deadline.

Sprawdź też: Austin Butler i Tom Hardy na czele motocyklowego gangu. Nowy zwiastun „The Bikeriders”

Dodajmy, że za wyprodukowanie filmu odpowie przede wszystkim Charles Roven, który sprawował tę funkcję przy takich tytułach jak „Oppenheimer”, „Uncharted”, „Legion Samobójców: The Suicide Squad”, „Wonder Woman 1984” oraz „Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera”. W latach 2015-2018 Roven pełnił rolę producenta wykonawczego przy emitowanym przez stację NBC serialu „12 małp”.

Źródło: Deadline / zdj. Warner Bros.