Gwiazda nowego „Predatora” dołacza do aktorskiego „Awatara: Legendy Aanga”. Nowe nazwiska w produkcji Netfliksa

Netflix stopniowo ujawnia obsadę aktorskiego serialu opartego na animacji „Awatar: Legenda Aanga”. Pośród nowo dopisanych do produkcji nazwisk znalazła się między innymi Amber Midthunder. Aktorkę znamy najlepiej z pierwszoplanowej roli w „Prey”, czyli w ostatniej części „Predatora”. 

Na debiutancką serię adaptacji złoży się osiem godzinnych odcinków. Według wcześniejszych informacji, w pierwszym sezonie pojawią się Arden Cho („Nastoletni wilkołak”), Momona Tamada („Klub opiekunek”), Simon Chin („Sonic 2: Szybki jak błyskawica”), Gordon Cormier (mający wcieli się w rolę tytułowego Aanga), Paul Sun-Hyung LeeLim Kay SiuKen Leung, Kiawentiio TarbellIan OusleyDallas Liu i Daniel Dae Kim. Teraz do tej grupy dołączyli Utkarsh Ambudkar (jako Król Bumi), George Takei (Koi) oraz Danny Pudi (jako Mechanik). Midthunder zobaczymy z kolei w roli Księżniczki Yue.

Choć twórcami aktorskiej wersji zostali początkowo Michael Dante DiMartino i Bryan Konietzko, czyli para odpowiedzialna za stworzenie animowanego pierwowzoru, obaj zrezygnowali z udziału przy projekcie jeszcze w 2020 roku. O odsunięciu się od serialu zadecydowały kreatywne różnice między twórcami animacji i włodarzami platformy. Na początku 2021 roku funkcję showrunnera i głównego scenarzysty przejął Albert Kim. Premiera odbędzie się najpewniej w 2023 roku.

zdj. Nickelodeon