Gwiazda „Wikingów” zagra u Christophera Nolana. Do „Oppenheimera” dołączył Gustaf Skarsgård

Christopher Nolan zatrudnił do swojego filmu następnego znanego aktora. W widowisku będącym biografią Roberta Oppenehimera pojawi się Gustaf Skarsgård, znany między innymi z serialu „Wikingowie” i „Westworld”.

W bezprecedensowej nawet jak na castingowe standardy filmów Nolana obsadzie „Oppenheimera” są już Cillian Murphy, Matt Damon, Florence PughEmily Blunt, Jason ClarkeRami Maleki, Benny Safdie, Josh Hartnett, Dan DeHaan, Robert Downey Jr., Harrison Gilbertson, Emma Dumont, Matthias Schweighöfe Jack Quaid. Tytułowego bohatera, twórcę pierwszej bomby atomowej, zagra Murphy („Peaky Blinders”). Skarsgård wcieli się z kolei w rolę Hansa Bethe, fizyka jądrowego, który w 1967 roku odebrał Nagrodę Nobla i poprowadził jeden z wydziałów Projektu Manhattan.

Sprawdź też: HBO Max – pełna lista serialowych i filmowych premier marca. Co obejrzymy na nowej platformie? 

Scenariusz do „Oppenheimera”, napisany przez samego Nolana, powstał na podstawie książki „Amerykański Prometeusz. Triumf i tragedia Roberta Oppenheimera”, której autorami są Kai Bird oraz Martin J. SherwinDystrybucją biograficznego widowiska zajmie się studio Universal Pictures, które zapewniło Nolanowi ekskluzywną premierę w kinach po tym jak reżyser rozwiązał współpracę z Warner Bros.

Debiut produkcji został wyznaczony na 21 lipca 2023 roku.

Źródło: Deadline / zdj. IMDb