Gwiazdor serialu „The Bear” zagra Bruce’a Springsteena w filmowej biografii!

Jeremy Allen White, który zyskał popularność i uznanie dzięki głównej roli w cenionym serialu „The Bear” znalazł pierwszy głośny projekt filmowy. Aktor ma zagrać w filmowej biografii Bruce’a Springsteena.

Jeremy Allen White zagra Bruce’a Springsteena w filmowej biografii

Ruszają przygotowania do nakręcenia filmowej biografii legendarnego muzyka Bruce’a Springsteena. Film zatytułowany „Deliver Me From Nowhere” mający opowiadać historię powstawania przełomowego albumu Bruce’a Springsteena z 1982 roku „Nebraska” znalazł właśnie dystrybutora oraz swoją główną gwiazdę. Produkcja trafiła w ręce wytwórni 20th Century Studios, a zaawansowane negocjacje w sprawie zagrania głównej roli prowadzi aktualnie Jeremy Allen White, którego znacie z serialu „The Bear”, z który aktor odbierał ostatnio kolejne prestiżowe statuetki.

Scenariusz do filmowej opowieści o kulisach tworzenia rewolucyjnego albumu sprzed ponad 40 lat napisze Scott Cooper („Poroże”, „Szalone serce”). Twórca mający na swoim koncie także takie filmy jak „Bielmo” czy „Hostiles” osobiście zajmie się wyreżyserowaniem produkcji. Film będzie bazował na książce Warrena Zane’a z 2023 roku zatytułowanej „Deliver Me from Nowhere: The Making of Bruce Springsteen's Nebraska”.

Sprawdź też: Robert Downey Jr. z przyjemnością wróci do Marvela! Aktor broni szefa MCU.

Bruce Springsteen

Co warto podkreślić, w prace nad filmem zaangażowany będzie sam Bruce Springsteen oraz jego wieloletni menadżer Jon Landau. „Nebraska” to szósty album Springsteena, który początkowo miał być zwyczajnym albumem studyjnym nagranym wspólnie z zespołem E Street Band, ale ostatecznie Springsteen postawił na eksperymentalizm i nagrał cały krążek na 4-ścieżkowiec marki Tascam w sypialni piosenkarza.

Film opowie historię artystycznej podróży Springsteena, którą przebył w trakcie tworzenia płyty postrzeganej jako przełom w jego muzycznej karierze. W 2003 to właśnie album „Nebraska” został sklasyfikowany przez magazyn Rolling Stone na 224. miejscu listy 500 albumów wszech czasów.

źródło: variety.com / zdj.