Robert Downey Jr. z przyjemnością wróci do Marvela! Aktor broni szefa MCU

Robert Downey Jr. od miesiąca może nazywać się laureatem Oscara. Gwiazdor związany przez ponad dekadę z Marvelem zdobył ostatnio uznanie za rolę w „Oppenheimerze”, ale nie ukrywa, że z przyjemnością wróciłby do świata superbohaterów. Odtwórca roli Iron Mana zasugerował, że prędzej czy później pojawi się ponownie w filmach Marvela.

Robert Downey Jr. chętnie wróci do roli Iron Mana

Robert Downey Jr. pierwszy raz od swojego pożegnania z MCU tak otwarcie zasugerował, że istnieje szansa na jego powrót do roli Iron Mana. Swoją najnowszą wypowiedzią aktor mocno uchylił drzwi, za którymi kryje się jego powrót do Marvela, z którym rozstał się po jedenastu latach w 2019 roku za sprawą filmu „Avengers: Koniec gry”. Jego debiut przypadł na 2008 roku w filmie „Iron Man” i od tego czasu Downey był główną gwiazdą całego filmowego uniwersum Marvela.

Mimo że Iron Man poświęcił swoje życie w walce z Thanosem, a sam Kevin Feige przekonywał jeszcze niedawno, że nie ma planów na ożywienie Tony'ego Starka granego przez Downeya, to plotki o powrocie Iron Mana towarzyszą nam nieustannie od wielu lat. Warto jednak pamiętać, że prezes Marvel Studios odnosił się do tego, że nie ma planów na wskrzeszenie Iron Mana, bo studio chce zachować ten moment (...) i nie chciałoby tego w żaden magiczny sposób cofnąć”. Cały czas istnieje jednak szansa, że Downey mógłby powrócić w alternatywnej wersji Iron Mana.

Sprawdź też: Netflix schodzi na drugi plan! W tym tygodniu największe nowości mają Prime Video i Apple TV+!

Iron Man powrot Robert Downey JR

Dodatkowo zakulisowi informatorzy cały czas przekonują nas, że Robert Downey Jr. powróci do swojej kultowej roli w filmie Avengers: Secret Wars, a informacje te zaczęły wyglądać coraz bardziej wiarygodnie, po tym jak studio wpadło w poważne tarapaty i nowe filmy Marvela okazywały się kolejnymi klapami – głównie chodzi o zeszłoroczne produkcje „Ant-Man i Osa: Kwantomania” oraz „The Marvels”. Powrót Downeya do roli Iron Mana zapewne pomógłby Marvelowi odzyskać dawny blask i jak się okazuje, sam aktor nie ukrywa, że chętnie powróciłby do MCU.

Z przyjemnością” – stwierdził Downey w wywiadzie dla magazynu Esquire w odpowiedzi na pytanie o to, czy teraz kiedy jest już zdobywcą Oscara, to kiedykolwiek wróci do Marvel Cinematic Universe.To zbyt integralna część mojego DNA. Ta rola mnie wybrała. Zawsze powtarzam: Nigdy, przenigdy nie obstawiaj przeciwko Kevinowi Feigemu. To przegrany zakład. On jest marką. On zawsze wygrywa”.

źródło: esquire.com / zdj. Marvel