Gwiazdor „Stranger Things” zawitał do świata „Fargo”. Joe Keery w zapowiedzi 5. sezonu

Stacja FX pokazała w sieci następny teaser wyczekiwanego piątego sezonu serialu „Fargo”. Odcinkowa antologia Noah Hawleya inspirowana słynnym filmem kryminalnym braci Coen powróci jeszcze tej jesieni. Zerknijcie na zapowiedź i poznajcie dokładną datę premiery

Akcja piątego sezonu „Fargo” skoncentruje się na losach Roya Tillmana (Jon Hamm), szeryfa z Północnej Dakoty. Bohater trafi na trop Dorothy „Dot” Lyon (Juno Temple), pozornie zwyczajnej gospodyni domowej, która uciekła przed wymiarem sprawiedliwości w Minnesocie i Dakocie. Chociaż syn Roya, Gator (Joe Keery), pragnie pójść w ślady ojca, młody nigdy nie jest w stanie sprostać oczekiwaniom ojca, co zmusza szeryfa do wsparcia ze strony włóczęgi znanego jako Ole Munch (Sam Spruell).

W obsadzie nowego sezonu pojawią się również David Rysdahl (jako Wayne, mąż „Dot”), Jennifer Jason Leigh (Lorraine, matka Wayne'a, która jest wiecznie niezadowolona z jego wybranki), Dave Foley (doradca Lorraine), a także Lamorne Morris oraz Richa Moorjani wcielający się w dwójkę lokalnych gliniarzy, którzy zwracają uwagę na nieobliczalne zachowanie Dot. Akcja sezonu rozegra się w roku 2019.

Sprawdź też:

Debiut piątej odsłony „Fargo” w Stanach Zjednoczonych został potwierdzony na 21 listopada. Na ten moment nie znamy jeszcze polskiej daty premiery kolejnej serii, aczkolwiek możemy założyć, że serial pojawi się w polskim streamingu niedługo po debiucie w USA. Nowe odcinki trafią w naszym kraju najpewniej do oferty HBO Max.

Zdj. FX