Gal Gadot NIE zostanie Wonder Woman! Gunn rezygnuje ze wszystkich aktorów Zacka Snydera

Sprawa powrotu Gal Gadot do roli Wonder Woman staje się jedną z najbardziej kuriozalnych spraw dotyczących filmowego uniwersum DC Comics. Aktorka wybrana do roli dzielnej Amazonki przez Zacka Snydera twierdziła, że powróci jako Wonder Woman także w filmach Jamesa Gunna, ale zakulisowe źródła ze studia Warner Bros. dementowały te doniesienia i jeszcze raz postanowiły jasno dać do zrozumienia, że nie tylko Gadot, ale też wszyscy inni aktorzy obsadzeni przez Snydera nie powrócą do swoich ról u Gunna.

W nowym świecie DC panuje gigantyczny chaos. Co z rolą Gal Gadot?

Od tygodni docierają do nas sprzeczne informacje i plotki dotyczące planów Jamesa Gunna i Petera Safrana dotyczących stworzenia nowego filmowego świata DC Comics. Ujawniając kolejne castingi  Gunn potwierdza, że jego uniwersum nie będzie oznaczało pełnego restartu i całkowitego odcięcia się od poprzednich filmów i seriali należących do DCEU, ponieważ aktorzy, tacy jak Viola Davis (Amanda Waller) i John Cena (Peacemaker), powrócą do swoich ról w kolejnych produkcjach. Jeszcze więcej zamieszania dotyczącego kształtu DCU wprowadziła ostatnio Gal Gadot. Aktorka twierdziła, że otrzymała od Gunna deklarację dotyczącą jej powrotu jako Wonder Woman w trzecim filmie.

Chwilę po tej wypowiedzi studio Warner Bros. nieoficjalnymi kanałami (za pośrednictwem serwisu Variety) donosiło, że sytuacja Gal Gadot jest bardziej skomplikowana, niż wynika to ze słów aktorki i zapewniało, że trzeci film „Wonder Woman” nie jest na ten moment w fazie rozwoju, a Gunn i Safran nie mają obecnie planów dotyczących żadnego projektu z  dzielną Amazonką. Kilka tygodni później pojawiły się jednak nieoficjalne doniesienia sugerujące, że James Gunn zdecydował już o losie Wonder Woman i chce przywrócić do roli właśnie Gal Gadot.

Aktorzy wybrani przez Snydera nie wrócą do swoich ról u Gunna

gal gado jako wonder woman.jpg

Teraz sytuację o 180 stopni ponownie zmienił raport wspomnianego serwisu Variety. Źródła renomowanego magazynu konsekwentnie i tym razem już jednoznacznie donoszą, że Gal Gadot nie wróci jako Wonder Woman w filmowym świecie tworzonym przez Gunna. Co więcej, w raporcie zaznaczone zostało, że żadna z gwiazd obsadzonych przez Zacka Snydera w filmach „Batman v Superman: Świt Sprawiedliwości” z 2016 roku i „Liga Sprawiedliwości” z 2017 roku, czyli Ben Affleck, Henry Cavill, Gal Gadot, Ezra Miller i Jason Momoa nie powtórzy swoich ról w nowym DC Universe.

Co ciekawe, w raporcie nie zostaje wspomniany Ray Fisher grający Cyborga, ale nikt nie powinien zakładać, że aktor utrzyma rolę. Jego nieobecność na liście wynika najpewniej z tego, że aktor już od dawna nie pojawiał się w filmach DCEU i nikt nie miał wątpliwości co do tego, że aktora już w filmach nie zobaczymy. Raport potwierdza jednocześnie, że Momoa oficjalnie rozpoczął negocjacje dotyczące porzucenia roli Aquamana na rzecz roli Lobo. Mówi się nawet, że aktor mógłby zadebiutować jako popularny antybohater już w filmie „Superman: Legacy”, ale źródła nie wykluczają tego, że ostatecznie zobaczymy go pierwszy raz jednak dopiero we własnym projekcie.

Konicznie sprawdź też:

źródło: variety.com / zdj. Warner Bros.