DreamWorks Animation szuka oszczędności. Redukcja stanowisk i mniej oryginalnych projektów

Konieczność poszukiwania cięć kosztów dotknęła kolejną filmową wytwórnię. Studio Dream Works Animation mające w dorobku takie tytuły jak „Kot w butach: Ostatnie życzenie” czy „Trolle” postanowiło w znacznym stopniu uszczuplić kadrę pracowniczą i zmienić podejście do realizacji następnych animowanych widowisk.

Cięcia w Dream Works. Studio przechodzi mocną restrukturyzację

W ramach nowej polityki, której głównym celem jest ograniczenie kosztów działalności, DreamWorks rozwiązało współpracę z 70 pracownikami, zatrudnianymi do tej pory między innymi na stanowiskach korporacyjnych oraz tych bezpośrednio związanych z realizacją produkcji kinowych i telewizyjnych – informował przedstawiciel studia na łamach Variety.

O trwającej redukcji stanowisk i zmianie polityki produkcyjnej napisano z kolei w doniesieniach Cartoon Brew. Serwis poświęcony nadchodzącym tytułom animowanym poinformował, że DreamWorks planuje mocno ograniczyć liczbę filmowych projektów realizowanych przez własnych artystów. Zamiast tego w najbliższych latach wytwórnia planuje w większym stopniu opierać się na zlecaniu produkcji zewnętrznym realizatorom. 

Sprawdź też:

Pomimo znaczących zmian w swoich strukturach, grafik DreamWorks Animation wypełniają nowe produkcje. W najbliższym czasie – bo już w grudniu – na ekranie trafi kolejna odsłona cyklu „Trolle”, w której usłyszymy między innymi głosy Justina Timberlake'a, Anny Kendrick, Camili Cabello, Erika André i Amy Schumer.

Kilka miesięcy temu ujawniono z kolei, że DreamWorks stworzy nowe filmowe widowisko w ramach współpracy z Netfliksem. Produkcja Orion and the Dark na podstawie scenariusza Charliego Kaufmanem („Zakochany bez pamięci”) zadebiutuje w przyszłym roku. We wrześniu dowiedzieliśmy się też, że w przygotowaniach, tym razem w ramach koprodukcji z Apple TV+, z myślą o streamingu powstaje seria „Curses!”. Jako producent czuwa nad nią John Krasinski. W obsadzie głosowej są Gabrielle Nevaeh, Andre Robinson, Lyric Lewis, Reid Scott oraz Rhys Darby. Premierę zaplanowano na 27 października.

Źródło: Variety / Cartoon Brew / zdj. DreamWorks Animation