Gwiazdorska obsada – zerowa promocja. Nagła premiera serialu na motywach popularnej gry zaskakuje

Choć o projekcie „ARK: The Animated Seriessłyszeliśmy jeszcze cztery lata temu, w czwartek włodarze Paramountu zaskoczyli widzów, udostępniając połowę pierwszego sezony w swoim serwisie streamingowym. W ramach bardzo nietypowego posunięcia studia, debiutu gwiazdorskiego serialu adaptującego survivalową grę studia Wildcard nie poprzedziły żadne nowe zapowiedzi. 

Niespodziewana premiera serialu na motywach popularnej gry

Oryginalna gra debiutowała w 2017 roku na konsolach i komputerach PC i Mac. Rozgrywka sytuowała gracza na wyspie pełnej dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń. Zgodnie z oficjalnym opisem w debiutanckim sezonie serialowej adaptacji widzowie otrzymają pierwszy rozdział „opowieści, która rozegra się na przestrzeni eonów ludzkiej i światowej historii, XXI-wieczna paleontolożka Helena Walker, krótko po przeżyciu ciężkiej traumy, trafia do tajemniczego, prehistorycznego świata. W nowym otoczeniu będzie musiała nauczyć się sztuki przetrwania i odnaleźć nowych sojuszników. W przeciwnym razie najpewniej przyjdzie jej zginąć z ręki, któregoś z bezlitosnych watażków. Jednocześnie bohaterka spróbuje odkryć prawdziwą naturę dziwnego, obcego lądu”. 

Scenariusz do „ARK: The Animated Series” napisali Kendall Deacon Davis i autorka komiksów Marguerite Bennet.

Sprawdź: Dinozaury, Ewan McGregor i J.J. Abrams. Dopiszcie do tego młodą gwiazdę festiwalu Sundance

Vin Diesel, Karl Urban, Gerard Butler, Michelle Yeoh. Same gwiazdy w serialu animowanym „ARK”

W ramach pokazanego jeszcze przed dwoma laty pierwszego zwiastuna potwierdzono, że w obsadzie głosowej produkcji znalazły się dobrze znane nazwiska wielkiego i małego ekranu. W serialu usłyszymy Michelle Yeoh („Wszystko wszędzie naraz”), Vina Diesela („Riddick”), Gerarda Butlera („300”), Karla Urbana („The Boys”), Russella Crowe'a („Egzorcysta papieża”), Dee Bradleya Baker („Gwiezdne wojny: Parszywa zgraja”), Monica Bellucci („Pająk w sieci”), Devery Jacobs („Rdzenni i wściekli”), Cissy Jones („Transformers: EarthSpark”), Deborah Mailman („W pogoni za szczęściem”), Zahna McClarnona („Fargo”), Malcolma McDowella („Mechaniczna pomarańcza”), Juliet Mills („Miłość na przekór wszystkim”).

Aż do teraz nie mieliśmy żadnych wieści o planach wobec dystrybucji serialu – dwa lata temu mówiło się, że do premiery dojdzie jeszcze w roku 2023. Jak wynika z najnowszego posunięcia wytwórni, prawa do pokazywania serii powędrowały ostatecznie do platformy Paramount+.

Za oceanem w ofercie tej usługi można już obejrzeć sześć z planowanych 13 odcinków tego sezonu. Na chwilę obecną nie wiemy, kiedy szansę na nadrobienie serii otrzymają widzowie w Polsce

zdj. Paramount