Gwiazdy „Star Wars” i serialu „Luke Cage” na zdjęciach z „Monsterland”

Do sieci trafiły pierwsze fotki z szykowanego przez Hulu serialu antologicznego „Monsterland”. Rzućcie okiem poniżej by dowiedzieć się, jak w produkcji prezentują się między innymi Kelly Marie Tran („Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi”) i Mike Colter („Luke Cage”). 

Pierwsze informacje o serialu wskazują, że opowieści będą rozgrywały się w pełnej niebezpieczeństw Ameryce, zamieszkałej przez „gotyckie bestie”, upadłe anioły, wilkołaki i syreny. Scenariusz „Monsterland” stanowi luźną adaptację zbioru opowiadań Nathana Ballingruda o tytule „North American Lake Monsters”.

Tran wcieli się w rolę niejakiej Lauren na potrzeby odcinka zatytułowanego „Iron River, MI”. Zaproszona na ślub bohaterka wraca do małego rodzinnego miasteczka w Michigan. Choć zdołała przepracować traumę, ponowna wizyta w domu przypomina jej o tajemniczym zniknięciu Eleny, przyjaciółki z dzieciństwa. Z kolei Mike Colter obejmie główną rolę w odcinku „Newark, New Jersey”, w którym wcieli się w postać Briana, ojca obwiniającego się o nieupilnowanie zaginionej w tajemniczych okolicznościach córki. Bohater w końcu zda sobie sprawę, że córka żyje, ale znajduje się pod wpływem mitycznego stworzenia.

W obsadzie serialu są też między innymi Kaitlyn Dever i Taylor Schilling.„Monsterland” powstaje pod kierunkiem Mary Laws („Kaznodzieja”), która występuje w roli showrunnerki, scenarzystki i producentki wykonawczej.

Datę premiery produkcji zapowiedziano na 2 października tego roku. 

źródło: Comicbook.com / zdj. Netflix