Gwiezdne Wojny: The Rise of Skywalker - jak wypadła oglądalność zwiastuna?

Podczas tegorocznego Star Wars Celebration studio Lucasfilm zaprezentowało pierwszą zapowiedź IX Epizodu Gwiezdnych Wojen oraz zdradziło jego oficjalny tytuł. Dzisiaj natomiast dowiedzieliśmy się, jak wypadła oglądalność debiutanckiej zapowiedzi ostatniej części sagi Skywalkerów. Poznajcie szczegóły.

W ciągu pierwszych 24 godzin zapowiedź IX Epizodu zdobyła 111 mln wyświetleń. W porównaniu z pierwszymi zwiastunami dwóch poprzednich części nowej trylogii „The Rise of Skywalker” osiągnęło wynik o 20 mln lepszy od „Ostatniego Jedi” (91 mln wyświetleń 14 kwietnia 2017 roku) i ponad dwukrotnie przebiło rezultat osiągnięty przez debiutancką zapowiedź „Przebudzenia Mocy”, która debiutowała 27 listopada 2014 roku.

W porównaniu z rekordowymi wynikami, które osiągają zapowiedzi filmów Marvela, produkcja ze świata Gwiezdnych Wojen wypadają dosyć blado, ale warto wziąć pod uwagę, że wspomniane wyniki dotyczą jedynie wyświetleń oficjalnej zapowiedzi, która trafiła do sieci po tym, jak została pokazana na żywo podczas Star Wars Celebration na specjalnym panelu dotyczącym IX Epizodu.

Natomiast w przypadku filmów Marvela zapowiedzi od razu trafią do sieci i nie są transmitowane żywo ze specjalnych wydarzeń dla fanów. Aktualnie rekord oglądalność należy do pierwszej zapowiedzi filmu „Avengers: Koniec gry”, która zdobyła 289 milionów wyświetleń w ciągu pierwszych 24 godzin od premiery.

Premierę ostatniego epizodu z nowej trylogii zaplanowano na 20 grudnia 2019 roku. Reżyseruje J.J. Abrams. W rolach głównych wystąpią: Daisy Ridley, Adam Driver, John Boyega, Oscar Isaac, Lupita Nyong’o, Domhnall Gleeson, Kelly Marie Tran, Joonas Suotamo i Billie Lourd, a także Naomi Ackie i Richard E. Grant oraz weterani serii Mark Hamill, Anthony Daniels i Billy Dee Williams.

źródło: Deadline.com / zdj. Disney / Lucasfilm