Harrison Ford debiutuje w Marvelu jako prezydent USA. Pokazano zapowiedź „Kapitana Ameryki 4”!

Disney zaprezentował pierwszą zapowiedź czwartego filmu o przygodach Kapitana Ameryki, w którym rolę tytułowego herosa przejmie Anthony Mackie. W materiale pojawił się też Harrison Ford zaliczający debiut w MCU w roli Thunderbolta Rossa.

Nowy Kapitan Ameryka i Harrison Ford zadebiutowali w Marvelu

Disney pojawił się jako ostatni na tegorocznym CinemaCon, imprezie przeznaczonej dla przedstawicieli kinowej branży. Jedną z najmocniej promowanych produkcji studia był film „Kapitan Ameryka: Nowy wspaniały świat”, który trafi do widzów w lutym przyszłego roku. Produkcja miała debiutować w tym roku, ale musiała przejść spore dokrętki, które według studia były konieczne do poprawienia widowiska.

Na tegoroczny CinemaCon pokazano pierwszy fragment filmu przedstawiający spotkanie Sama Wilsona (Anthony Mackie) z Thunderboltem Rossem (Harrison Ford), który został nowym prezydentem Stanów Zjednoczonych. Panowie spotkali się w Białym Domu i Ross próbował namówić Wilsona do ponownego zjednoczenia Avengersów z nowym Kapitanem Ameryką na czele. Z rozmowy wynika, że prezydent może mieć jednak jakieś ukryte motywy i chce doprowadzić do ponownego zebrania się Avengersów w konkretnym celu znanym tylko sobie.

Sprawdź też: Glen Powell następcą Arnolda Schwarzeneggera! Czas odświeżyć kolejny klasyk!

Widzimy też, jak Ross przedstawia swój plan tłumowi, w obecności Sama Wilsona, gdy nagle pojawia się tajemniczy złoczyńca, który przejmuje kontrole na umysłami agentów tajnych służb oraz Isaiaha Bradleya (Carl Lumbly), którego Sam stara się unieszkodliwić w walce. Następuje całkowity chaos, który kończy się montażem różnych scen akcji. Widzimy, jak Sam zostaje zaatakowany w Białym Domu i używa tarczy, aby osłonić się przed atakami ze strony agentów Secret Service.

Pojawia się też ujęcie przedstawiające Sama Wilsona walczącego z Joaquínem Torresem. Wszystko to kończy się napiętą konfrontacją pomiędzy Samem i Rossem, do której dochodzi w Gabinecie Owalnym. Podczas kłótni Ross mówi mu: „Nie jesteś Stevem Rogersem”. Po długiej pauzie Sam mówi: „Masz rację, nie jestem”. Na koniec mamy okazję zobaczyć jeszcze Sama w nowym kostiumie Kapitana Ameryki, który jest bardziej srebrno-niebieski niż niebiesko-biały.

Kapitan Ameryka 4 Harrison Ford i Anthony Mackie

zdj. Marvel