Harrison Ford i George Lucas wspominają Seana Connery’ego w specjalnych oświadczeniach

W sobotę dowiedzieliśmy się, że zmarł legendarny aktor Sean Connery. Teraz Harrison Ford wydał za pośrednictwem portalu Variety specjalne oświadczenie, w ramach którego wspomina swojego naekranowego ojca z serii „Indiana Jones”. Connery'ego pożegnał również między innymi George Lucas

W swoim pożegnaniu słynnego aktora Harrison Ford nazywa Connery'ego swoim filmowym ojcem i wspomina jedno z doświadczeń nabytych podczas kręcenia „Indiany Jonesa i ostatniej krucjaty”:

Był moim ojcem... nie w życiu, ale w trzecim „Indym”. Nie wiecie co to przyjemność, dopóki ktoś nie płaci wam, by zabrać Seana Connery'ego na przejażdżkę i patrzeć jak się skręca siedząc w bocznym wózku rosyjskiego motocykla, podskakującego na wyboistym i krętym górskim szlaku. Boże, świetnie się bawiliśmy. Jeżeli jest w niebie to mam nadzieje, że mają pola golfowe. Spoczywaj w pokoju drogi przyjacielu. 

Z Connerym oficjalnie pożegnał się również George Lucas, producent wykonawczy i pomysłodawca „Indiany Jonesa”, w tym celebrowanej „Ostatniej krucjaty”

Dzięki swemu talentowi i determinacji sir Sean Connery pozostawił niezwykły ślad na historii kina. Na jego widownię składają się przedstawiciele kilku pokoleń i każde posiada jego odmienną, ulubioną rolę. Zawsze będzie miał w moim sercu specjalne miejsce jako ojciec Indy'ego. Z pomocą aury intelektualnego autorytetu i psotnego humoru Sean Connery potrafił wpędzić Indianę Jonesa w chłopięce poczucie winy lub podarować mu ulgę. Wystarczyło surowe ojcowskie besztanie, lub radosny uścisk. Jestem bardzo wdzięczny, że miałem na tyle szczęścia by móc go znać i móc z nim pracować. (...)

źródło: variety / zdj. Paramount