Harrison Ford kontuzjowany na planie filmu „Indiana Jones 5”

Od kilku tygodni w Wielkiej Brytanii trwają prace nad zapowiadaną od kilku lat piątą odsłoną serii „Indiana Jones”. Najnowsze informacje z planu ujawniają, że kontuzji podczas kręcenia zdjęć doznał wracający do tytułowej roli Harrison Ford.

Ford doznał kontuzji ramienia podczas prób do kręcenia jednej ze scen walki. Aktualnie lekarze oceniają, jak bardzo poważna jest kontuzja aktora, ale studio będzie nadal kontynuowało prace na planie, czekając na diagnozę. Jeśli okaże się, że Harrison Ford potrzebuje przerwy na rekonwalescencję, to harmonogram prac zostanie odpowiednio skorygowany.

Jak na razie nic nie wskazuje na to, żeby kontuzja Forda miała wpłynąć na kinową premierę filmu „Indiana Jones 5”, która została wyznaczona na 29 lipca 2022 roku. W obsadzie oprócz Forda są jeszcze Mads Mikkelsen, Phoebe Waller-Bridge, Toby Jones oraz Thomas Kretschmann. Fabuła piątej części serii skoncentruje się na nazistowskim naukowcu, którego rząd Stanów Zjednoczonych zwerbował po zakończeniu drugiej wojny światowej do pracy w NASA. Naukowiec grany przez Madsa Mikkelsena stoi na czele zespołu zajmującego się lądowaniem na Księżycu, do którego doszło w 1969 roku. 

źródło: deadline.com / zdj. Lucasfilm