Harrison Ford oficjalnie dołącza do Marvela! Aktor zadebiutuje w filmie „Kapitan Ameryka 4”

To już oficjalne. Potwierdziły się przecieki łączące Harrisoan Forda z filmowym uniwersum Marvela. Aktor podpisał kontrakt na zagranie Thaddeusa Rossa, w którego wcześniej wcielał się William Hurt. Na debiut Forda w MCU będziemy musieli poczekać do 2024 roku.

Kilka tygodni temu wyciekła do sieci informacja sugerująca, że Marvel chciał zatrudnić Harrisona Forda do roli Thaddeusa Rossa w swoich kolejnych produkcjach. Finalnie rozmowy pomiędzy studiem i aktorem nie przełożyły się jednak na podpisanie kontraktu. Kiedy wydawało się, że studio będzie musiało poszukać innego aktora do roli, kilka dni temu dwa niezależne źródła ujawniły, że Ford jednak doszedł do porozumienia z Marvelem i dołączy do świata MCU. Teraz informację te oficjalnie potwierdził serwis Deadline. Ford zastąpi w roli Rossa aktora Williama Hurta, który zmarł w marcu tego roku na raka prostaty. 

Zgodnie z przeciekami, Harrison Ford zadebiutuje jako Thaddeus Ross w filmie „Kapitan Ameryka: New World Order”, który wejdzie na duży ekran 3 maja 2024 roku. Wcześniejsze przecieki ujawniały, że aktor ma także pojawić się w filmie „Thunderbolts” i chociaż wydaje się to naturalną konsekwencją jego debiutu w Marvelu, to na razie oficjalne informacje ograniczają się do występu w filmie o Kapitanie Ameryce.

Głównego bohatera zagra Anthony Mackie, który po debiucie w roli nowego Kapitana Ameryki w ramach serialowej produkcji „Falcon i Zimowy żołnierz” będzie kontynuował swoją przygodę w roli następcy Steve'a Rogersa w filmowym zakątku MCU. Potwierdzono też, że w obsadzie filmu pojawi się Carl Lumbly, który powtórzy swoją rolę z serialowej produkcji o przygodach Falcona i Zimowego żołnierza.

Sprawdź też: Robert Downey Jr. powróci jako Iron Man? Przecieki ujawniają, w którym filmie możemy zobaczyć Starka.

„Kapitan Ameryka 4” – co wiemy o filmie?

Wyreżyserowaniem filmu zajmie się Julius Onah znany jako twórca tytułów „Paradoks Cloverfield” oraz „Luce”. Jego pełnometrażowym debiutem był film „Dziewczyna ma kłopoty” z 2015 roku, w którym jedną z głównych ról zagrała Alicja Bachleda-Curuś. Scenariusz opracował Malcolm Spellman, główny scenarzysta i twórca serialowych przygód Falcona i Zimowego żołnierza oraz Dalan Musson, który również miał swój udział przy drugim aktorskim serialu Marvela.

W obsadzie filmu jest między innymi Tim Blake Nelson wracający jako Samuel Sterns z filmu „Incredible Hulk”, który ma być głównym złoczyńcą czwartej produkcji o przygodach Kapitana Ameryki. W filmie zagra też Shira Haas, która pojawi się jako Sabra, znana w komiksach także jako Ruth Bat-Seraph, agentka Mossadu o nadludzkiej sile i zwinności. Sabra podobnie jak Sterns i Thaddeus Ross również była w komiksach bezpośrednio związana z postacią Hulka.

źródło: deadline.com / zdj. Disney / Marvel