„Indiana Jones 5” – Harrison Ford wraca do akcji na nowych zdjęciach z planu. Toby Jones w obsadzie

Do sieci trafiła nowa porcja zdjęć z planu piątej odsłony serii „Indiana Jones”. Zdjęcia dają nam najlepsze jak dotąd spojrzenie na wracającego do roli popularnego archeologa Harrisona Forda i ujawniają, że w obsadzie produkcji znalazł się także Toby Jones znany dobrze fanom Marvela z roli Arnima Zoli.

Ekipa zdjęciowa pracuje aktualnie w Szkocji w hrabstwie Scottish Borders, gdzie an planie pojawił się sam Harrison Ford oraz wspomniany Toby Jones, który nie był do tej pory łączony z rolą w filmie „Indiana Jones 5”. Żadne szczegóły na temat jego bohatera nie są obecnie znane, ale wygląda na to, że aktor wciela się w pomocnika bohatera granego przez Forda. Sam Ford obecny był na planie w charakterystycznym kostiumie Indiany Jonesa, czyli podniszczonej skórzanej kurtce i kapeluszu, a na jego biodrze znalazł się słynny bicz.

W nowej odsłonie serii historia skupi się wokół nazistowskiego naukowca, którego rząd Stanów Zjednoczonych zwerbował po zakończeniu drugiej wojny światowej do pracy w NASA. Naukowiec grany przez Madsa Mikkelsena stoi na czele zespołu zajmującego się lądowaniem na Księżycu, do którego doszło w 1969 roku. W obsadzie oprócz Forda i Jonesa są jeszcze Mads Mikkelsen, Phoebe Waller-Bridge oraz Thomas Kretschmann.

Premierę produkcji „Indiana Jones 5” wyznaczono na 29 lipca 2022 roku.

zdj. Lucasfilm