HBO Max zapowiada 2. sezon animacji, której nie znosicie. Zwiastun nowych odcinków „Velmy”

Już wkrótce do oferty serwisu HBO Max powróci serial, który zrobił w streamingu spore zamieszanie przy okazji debiutu oryginalnych odcinków. Mowa oczywiście o znienawidzonej przez internet animacji „Velma”, będącej spin-offem przygód Scooby'ego Doo. Drugi sezon doczekał się właśnie pełnego zwiastuna

„Velma” wraca z 2. sezonem. Kiedy premiera?

Przypomnijmy, że animowana seria opowiada historię-genezę jednej z głównych postaci kultowej serii kreskówekScooby-Doo”. Oprócz tytułowej Velmy w oryginalnym serialu platformy Max pojawiły się też inne popularne postacie znane z franczyzy: Kudłaty (w tej roli Sam Richardson), Daphne (Constance Wu) oraz Fred (Glenn Howerton). Głosu głównej bohaterce użyczyła natomiast Mindy Kaling, którą znacie przede wszystkim jako Kelly Kapoor z „Biura”.

W drugim sezonie „Velmy” tytułowa bohaterka będzie musiała raz jeszcze zmierzyć się z potężnym zagrożeniem dla mieszkańców miasteczka Crystal Cove. Jednocześnie – czytamy w oficjalnym opisie nowych odcinków – Velma będzie próbowała oswoić się z faktem, że z dnia na dzień stała się lokalną celebrytką. Bohaterka odkryje, że życie w blasku fleszy to nie tylko same plusy – wymaga też sporo poświęceń, na które młoda detektyw nie była gotowa. Co gorsza, z problemami będzie musiała poradzić sobie całkiem sama, gdy jej kompani – Daphne, Kudłaty, Fred – stoczą własne osobiste bitwy. 

Sprawdź też: Netflix stawia na klasyki kina. Te filmy po prostu trzeba obejrzeć.

Produkcja od początku budziła wśród widzów ogromne kontrowersje, a po premierze pierwszej serii została wręcz zmiażdżona, zbierając w sieci niemal same negatywne opinie. „Velma” nie padła tylko ofiarą fanowskiego review bombingu – nie spodobała się też krytykom. W serwisie Rotten Tomatoes przy blisko 40 recenzjach pozytywnie ocenia ją tylko 39% tekstów. Wśród samych widzów przy ponad 10 tysiącach głosów pozytywnie serial oceniło natomiast tylko 7% głosujących, co przełożyło się na najgorszy wynik dla oryginalnej produkcji HBO Max w całej historii.

Fatalne przyjęcie zapewniło jednak animowanemu serialowi Max ogromny rozgłos i przyciągnęło do niego sporą widownię toteż włodarze studia nie zwlekali zbyt długo z przedłużeniem go na drugi sezon. Nowy zwiastun „Velmy” potwierdził, że produkcja powróci z następnymi odcinkami już 25 kwietnia. Na drugi sezon złoży się dokładnie 10 odcinków

zdj. HBO Max