HBO zabiera się za kolejny prequel „Gry o tron”. Poznamy historię podboju Westeros przez Aegona

Po wielkim sukcesie „Rodu smoka” włodarze HBO zrozumieli, jak duży potencjał drzemie w „Grze o tron” i przygotowują się do stworzenia nowego spin-offu będącego jednocześnie kolejnym prequelem popularnej serii bazującej na powieściach George'a R.R. Martina.

Nowy prequel „Gry o tron” pozostający na razie na wczesnym etapie rozwoju ma opowiedzieć historię podboju Westeros przez Aegona I Targaryena. Jak na razie produkcja nie ma jeszcze scenarzysty, ale zakulisowe źródła donoszą, że trwają już aktywne poszukiwania twórcy, który zajmie się przeniesieniem historii słynnego bohatera na mały ekran. Mówi się, że projekt jest obecnie priorytetem dla HBO, które chce szybko wprowadzić go w fazę rozwoju. Co ciekawe, w siedzibie Warnera dyskutowany jest także scenariusz zakładający stworzenie filmowej produkcji, która miałaby być wprowadzeniem do potencjalnego serialu emitowanego później przez HBO Max.

 Sprawdź też: Będzie serialowy restart „Harry'ego Pottera”! J.K. Rowling zostanie producentką.

Produkcja ma opowiadać o tym, jak Aegon i jego siostry, a także żony Visenya i Rhaenys wraz ze swoją armią i trzema smokami podbili sześć z siedmiu królestw Westeros – jedynym regionem, które nie znalazło się pod ich panowaniem było Dorne. Wydarzenia te doprowadziły do tego, że Aegon I został pierwszym królem Westeros i pierwszym władcą zasiadającym na Żelaznym Tronie oraz założycielem dynastii Targaryenów. Wydarzenia te miały miejsce około 300 lat przed wydarzeniami pokazanymi w „Grze o tron”.

Przypomnijmy, że latem zeszłego roku dowiedzieliśmy się, że HBO pracuje nad spin-offem „Gry o Tron”, który miał opowiedzieć dalsze losy Jona Snowa. Na razie nie wiadomo jednak, który z seriali jest bliżej realizacji.

źródło: variety.com / zdj. HBO