Herkules Poirot i nowe grono podejrzanych. Oto oficjalny plakat „Duchów w Wenecji” Kennetha Branagha

W sieci pojawił się dziś nowy plakat kryminalnego filmu „Duchy w Wenecji”, czyli następnej odsłony cyklu o przygodach detektywa Herkulesa Poirot. W nowym filmie, tym razem zbliżonego konwencją do kina grozy, w kultowego bohatera raz jeszcze wciela się Kenneth Branagh.

Herkules Poirot powraca w filmie „Duchy w Wenecji”

Podstawą dla nowego filmu o przygodach legendarnego detektywa będzie mniej znana opowieść autorstwa Agathy Christie: „Wigilia Wszystkich Świętych” napisana przez Brytyjkę w 1969 roku. Powieść nigdy nie doczekała się większego rozgłosu – w czasie oryginalnej publikacji okrzyknięto ją wręcz jednym z najsłabszych przedsięwzięć pisarki.

Akcja ekranizacji rozegra się po II wojnie światowej. Celebrowany detektyw znajduje się na emeryturze i spędza czas na dobrowolnym wygnaniu w najwspanialszym mieście świata. Bohater niechętnie przyjmuje zaproszenie na seans spirytystyczny w niszczejącym i nawiedzonym palazzo. Gdy jeden z gości zostaje zamordowany, detektyw wpada w sam środek złowieszczego świata cieni i sekretów. 

Sprawdź też: HBO Max wchłonie Playera? To może być pierwszy krok do połączenia platform.

Kenneth Branagh, który powrócił zarówno jako reżyser, jak i główny bohater, raz jeszcze zebrał w projekcie imponującą obsadę. W filmie pojawią się: Jamie Dornan („Belfast”), Michelle Yeoh („Wszystko wszędzie naraz”), Tina Fey („Saturday Night Live”), Kyle Allen („Rosalie”), Camille Cottin („Stillwater”), Jude Hill („Belfast”), Ali Khan („6 Underground”), Emma Laird („Mayor of Kingstown”), Kelly Reilly („Yellowstone”) i Riccardo Scamarico („Caravaggio's Shadow”). 

Scenariusz trzeciej części serii Branagha napisał wspólnie z Michaelem Greenem. Produkują zaś Judy Hofflund, Louise Killin, James Prichard, Ridley Scott, Simon Kinberg i Mark Gordon. Premiera filmu „Duchy w Wenecji” została wyznaczona na 15 września tego roku.

Duchy w Wenecji plakat.JPG

zdj. 20th Century Studios