Hity 2020 roku na nowych zdjęciach: „Tenet”, „Czarna Wdowa”, „Wonder Woman” i inne

2020 rok przyniesie nam sporo filmowcy premier, na które widzowie czekają od kilku lat. Do sieci trafiła właśnie galeria nowych zdjęć z najbardziej wyczekiwanych produkcji rozpoczętego niedawno roku.

„Tenet”

Główne role w filmie zagrali Robert Pattinson, Elizabeth Debicki i John David Washington. W obsadzie są również: Michael Caine, Kenneth Branagh, Dimple Kapadia, Aaron Taylor-Johnson i Clémence Poésy.

Autorem zdjęć do filmu jest Hoyte van Hoytema, stały współpracownik Nolana, który pracował między innymi przy „Dunkierce” i „Interstellar”, a montażem zajmie się Jennifer Lame. Muzykę do filmu skomponuje Ludwig Göransson, laureat Oscara za ścieżkę dźwiękową do „Czarnej Pantery”. Stworzeniem scenografii zajmie się z kolei Nathan Crowley, a kostiumami Jeffrey Kurland.

Studio Warner Bros. ogłosiło już, że nowa produkcja wyreżyserowana przez Nolana wejdzie do kin w Stanach Zjednoczonych 17 lipca 2020 roku.

Tenet_OriginalSize-min.jpg

„Birds of Prey” – premiera 7 lutego 2020 roku

W obsadzie filmu są Rosie Perez jako Renee Montoya, Mary Elizabeth Winstead jako Huntress, Jurnee Smollett-Bell jako Black Canary i Margot Robbie jako Harley Quinn. W głównego przeciwnika bohaterek, czyli Czarną maskę, wcielił się Ewan McGregor, a jego pomocnika o pseudonimie Zsasz  zagrał Chris Messina. Film wejdzie do kin 7 lutego 2020 roku. Za scenariusz do filmu odpowiada Christina Hodson.

BirdsOfPrey_OriginalSize-min.jpg

„Czarna Wdowa” – premiera 1 maja 2020 roku

W obsadzie filmu są Scarlett Johansson jako Czarna Wdowa oraz nowe twarze MCU, czyli David Harbour jako Alexei aka The Red Guardian, Florence Pugh jako Yelena, O. T. Fagbenle jako Mason i Rachel Weisz jako Melina. Producentem filmu o Czarnej Wdowie jest Kevin Feige, a jego reżyserką Cate Shortland. Za pierwszą wersję scenariusza do filmu odpowiedzialna jest Jac Schaeffer, wprowadzaniem poprawek do tekstu zajął się natomiast Ned Benson.

BlackWidow_OriginalSize-min.jpg

„Wonder Woman 1984” – premiera 5 czerwca 2020 roku

Pierwotnie Wonder Woman miała powrócić do kin już w listopadzie 2019 roku, ale premiera filmu została przesunięta o ponad pół roku, aby produkcja mogła zadebiutować w letnim okresie, który jest idealnym momentem debiutu dla blockbusterów. Oprócz Gal Gadot i Pedro Pascala w obsadzie filmu są: Chris PineKristen WiigLynda Carter, Natasha RothwellSpencer Trinwith i Justin Sisk.

WonderWoman_OriginalSize-min.jpg

Mulan” – 27 marca 2020 roku

Premierę „Mulan” zapowiedziano na 27 marca 2020 roku. W roli głównej wystąpiła Liu Yifei, znana ze swoich ról w filmach „Zakazane królestwo” oraz „Banita”. W obsadzie są również Donnie Yen – znany przede wszystkim z filmów „Łotr 1” i „xXx: Reaktywacja” – a także Jason Scott Lee („Przyczajony tygrys, ukryty smok: Miecz przeznaczenia”), Yoson An („The Meg”), Utkarsh Ambudkar („Pitch Perfect”), Ron Yuan („Marco Polo”), Rosalind Chao („Star Trek: Stacja kosmiczna), Cheng Pei-Pei („Przyczajony tygrys, ukryty smok”) i Jet Li („Lethal Weapon 4”).

Mulan_OriginalSize-min.jpg

Nie czas umierać”  3 kwietnia 2020 roku

Oprócz Craiga w głównych rolach powrócą Ralph Fiennes jako M, Lea Seydoux jako Madeleine Swann, Naomie Harris jako Moneypenny, Ben Whishaw jako Q, z Rory Kinear jako Tanner i Jeffrey Wright jako Felix Leiter. W nowych rolach pojawią się natomiast Dali Benssalah, Billy Magnussen, Ana De Arma, David Dencik, Lashana Lynch i Rami Malek.

Nowa odsłona Bondowskiej serii zadebiutuje w polskich kinach już 3 kwietnia 2020 roku. Polacy zobaczą film pięć dni wcześniej niż Amerykanie. W USA premiera filmu, którą początkowo zapowiadano na 14 lutego 2020 roku, została ostatecznie przesunięta na 8 kwietnia 2020 roku.

NoTimeToDie_OriginalSize-min.jpg

„Naprzód” – 6 marca 2020 roku.

Głosu głównym bohaterom użyczyli Chris Pratt i Tom Holland. Premierę „Onward” zapowiedziano na 6 marca 2020 roku. W pozostałych rolach usłyszymy także Julię Louis-Dreyfus i Octavię Spencer.

Onward_OriginalSize-min.jpg

Bad Boys for Life 17 stycznia 2020 roku

Za reżyserię filmu ma odpowiadają Adil El Arbi i Bilall Fallah, a scenariusz stworzył Chris Bremmer. Premierę trzeciej części Bad Boys zaplanowano na 17 stycznia 2020 roku. W głównych rolach w filmie wystąpią: Will SmithMartin LawrenceJoe PantolianoJacob ScipioPaola NuñezVanessa HudgensAlexander Ludwig i Charles Melton.

BadBoys_OriginalSize-min.jpg

Ciche miejsce 2– 5 maja 2020 roku

John Krasinki odpowiada za scenariusz do filmu oraz jego reżyserię. Początkowo premierę „Cichego miejsca 2” wyznaczono na 5 maja 2020 roku, ale ostatecznie studio Paramount Pictures odpowiadające za jego dystrybucję przyspieszyło premierę o niecałe dwa miesiące i wyznaczyło nową datę na 20 marca 2020 roku.

QuietPlace_OriginalSize-min.jpg

źródło: Comicbookmovie.com / zdj. Marvel / Warner Bros. / DC / Pixar / Sony Pictures / Paramount Pictures