„Igrzyska śmierci” z Rachel Zegler pokonają nowy film Marvela? Film ma zebrać 100 mln dolarów

W piątek do kin trafi film „Igrzyska Śmierci: Ballada ptaków i węży”. Produkcja z Rachel Zegler w roli głównej będzie walczyła w kinach z najnowszym widowiskiem Marvela i wszystko wskazuje na to, że w USA uda jej się osiągnąć lepszy rezultat niż filmowi z Brie Larson. 

Premiera nowych „Igrzysk śmierci”. Film z Rachel Zegler powalczy o 100 mln dolarów

Na chwilę przed debiutem prequela „Igrzysk śmierci” analitycy przewidują otwarcie w amerykańskich kinach na poziomie 50 mln dolarów. O takiej samej kwocie mówiło się ponad dwa tygodnie temu, więc możliwość promowania filmu przez Rachel Zegler i inne gwiazdy obsady na uroczystych premierach i wywiadach nie przełożyło się na zwiększenie zainteresowania produkcją. Wygląda jednak na to, że „Ballada ptaków i węży” będzie mogła pochwalić się większą popularnością w amerykańskich kinach niż debiutująca w zeszły piątek produkcja „Marvels” kończąca pierwszy weekend z kwotą 46,1 mln dolarów.

Na rynkach zagranicznych film miałby dorzucić do tego kolejne 50 mln dolarów i zakończyć pierwszy weekend z kwotą około 100 mln dolarów. Byłaby to więc kwota nieco mniejsza niż w przypadku produkcji z Brie Larson, która globalnie zebrała 110,3 mln dolarów. Wynik w granicach 100 mln dolarów nie będzie jednak dla studia Lionsgate tak fatalną informacją, jaką rezultat „Marvels” dla Disneya. Budżet prequela „Igrzysk śmierci” wyniósł 100 mln dolarów, więc do wyjścia na zero film potrzebuje zebrania około 200 mln dolarów.

Widowisko Marvela kosztowało natomiast 220 mln dolarów i mamy już pewność, że przyniesie Disneyowi wielkie straty. Jak na razie najsłabsze otwarcie w serii bazującej na książkach Suzanne Collin zaliczyła finałowa część cyklu z Jennifer Lawrence, która zgromadziła tylko 102 mln dolarów w trakcie pierwszego weekendu przy jednocześnie największym budżecie (160 mln dolarów).

źródło: deadline.com / zdj. Lionsgate