Ostatnia część „Indiany Jonesa” w końcu trafi na Disney+. Znamy datę premiery w Polsce

Zbliża się w końcu koniec długiego oczekiwania na premierę filmu „Indiana Jonesa i Artefakt przeznaczenia” w streamingu. Platforma Disney+ ujawniła właśnie, kiedy produkcja z Harrisonem Fordem w roli legendarnego archeologa zawita do widzów serwisu.

Indiana Jones w końcu trafi na Disney+. Premiera w grudniu

Disney poinformował, że piąta część popularnej serii zatytułowana „Artefakt przeznaczenia” zostanie udostępniony w streamingu dokładnie 1 grudnia. Produkcja trafi wówczas oczywiście do oferty serwisu Disney+, ale na rynku amerykańskim. Do Europy, w tym też do Polski zawita z dwutygodniowym opóźnieniem, czyli 15 grudnia.

Film debiutował w kinach 30 czerwca, a do serwisu VOD trafił dwa miesiące później, dokładnie 29 sierpnia. Na premierę w streamingu przyszło nam jednak czekać bardzo długo. W ofercie Disney+ ostatni film z Indianą Jonesem zamelduje się bowiem dopiero po 154 dniach od premiery na dużym ekranie. Tak długo studio nie zwlekało z premierą w streamingu w przypadku żadnej ze swoich tegorocznych premier.

Indiana Jonesa i Artefakt przeznaczenia” dostępny będzie dla widzów serwisu Disney+ w rozdzielczości 4K z systemem obrazu Dolby Vision oraz oryginalną ścieżką dźwiękową w formacie Dolby Atmos. W przypadku polskiej wersji językowej do wyboru otrzymamy dubbing i napisy.

zdj. Disney