„Indiana Jones 5” – przygotowania do hucznego przyjęcia Armstronga. Nowe zdjęcia prosto z Glasgow

W Glasgow trwają prace nad piątą częścią serii „Indiana Jones”. Mamy dla Was porcję nowych zdjęć z miasta, które na potrzeby nowej produkcji Disneya zostało zmienione w Nowy Jork z końcówki lat 60. ubiegłego wieku.

Centrum szkockiego miasta przeżywa w ostatnich dniach wielkie zmiany. Ekipa filmu „Indiana Jones 5” przekształciła je bowiem w Nowy Jork z lat 60. XX wieku. W ramach przygotowań do dzisiejszego rozpoczęcia zdjęć na budynkach pojawiły się amerykańskie flagi, a witryny sklepów wypełniły plakaty i reklamy sprzed pięćdziesięciu lat. Na ulicach można dostrzec też znakami metra oraz żółte taksówki charakterystyczne dla Nowego Jorku. Napisy na transparentach ponownie potwierdzają, że w filmie zobaczymy, jak Amerykanie witają członków misji Apollo 11 z 1969 roku, czyli Neila Armstronga, Buzza Aldrina i Michaela Collinsa wracających z pierwszego lądowania na Księżycu

Fabuła piątej części przygód Indiany Jonesa skupi się na nazistowskim naukowcu, którego rząd Stanów Zjednoczonych zwerbował po zakończeniu drugiej wojny światowej do pracy w NASA. Naukowiec grany przez Madsa Mikkelsena stoi na czele zespołu zajmującego się lądowaniem na Księżycu. W obsadzie ponownie zobaczymy Harrisona Forda, a obok niego pojawią się wspominany Mads Mikkelsen, Toby Jones, Phoebe Waller-Bridge oraz Thomas Kretschmann.

Premiera filmu „Indiana Jones 5” odbędzie się 29 lipca 2022 roku. Reżyseruje James Mangold.

Zdjęcia dostarczył nam paniron.

zdj. główne Disney