Indiana Jones powraca! Kultowy archeolog na pierwszym zdjęciu z piątej części cyklu

Choć trwający obecnie w Kalifornii konwent Star Wars Celebration to event poświęcony przede wszystkim projektom osadzonym w odległej, odległej galaktyce, Lucasfilm wykorzystał spotkanie z fanami, by oficjalnie rozpocząć promocję następnej odsłony „Indiany Jonesa”. Wytwórnia potwierdziła datę premiery i pokazała pierwszą fotkę z widowiska.

Celem przedstawienia fanom pierwszego materiału z „Indiany Jonesa 5”, na Star Wars Celebration przybył sam Harrison Ford. Słynny aktor wkroczył na scenę konwentu podczas gdy orkiestra pod batutą Johna Williamsa wykonywała temat muzyczny z filmów o kultowym archeologu. Ford potwierdził, że następną odsłonę cyklu będziemy mogli zobaczyć w kinach dokładnie 30 czerwca 2023 roku. Jednocześnie, w sieci – w pierwszej kolejności na Twitterze reżysera Jamesa Mangolda – zadebiutowała pierwsze fotka z widowiska. Rzućcie okiem jak prezentuje się na niej główny bohater serii. Poniżej znajdziecie też wspomniany wycinek ze spotkania z Williamsem i Fordem.

DE18FE63-9416-439B-A11B-992E8C60DAAB.jpeg

Przypomnijmy, że na chwilę obecną wciąż nie otrzymaliśmy żadnych oficjalnych informacji na temat fabuły nadchodzącej produkcji z Indianą Jonesem. Ponieważ do premiery filmu został wciąż ponad rok, należy spodziewać się, że Disney dopiero za parę miesięcy zacznie na poważnie rozkręcać kampanię promocyjną. Na chwilę obecną wiemy jednak, że prace na planie dobiegły końca, zaś ekipa, na czele z Mangoldem, pracuje już nad złożeniem filmu w procesie postprodukcji.

Jednym z ważniejszych przypuszczeń wobec fabuły piątego „Indy'ego” jest to, że grająca w produkcji Phoebe Waller-Bridge wcieli się w asystentkę kultowego protagonisty. Niektóre ze zdjęć opublikowanych w sieci udokumentowały przygotowania do sceny bitwy, w której udział bierze armia starożytnego Rzymu. Fotki sugerować mogą cofnięcie się w czasie bądź retrospekcje. Kolejnym potencjalnym tropem jest wykorzystane obecnego wcześniej w serii odniesienia do czasów II Wojny Światowej. Mads Mikkelsen, grający głównego antagonistę doktora Jonesa, miałby wcielić się w nazistowskiego naukowca, który stoi na czele zespołu zajmującego się lądowaniem na Księżycu.

Źródło: Twitter / zdj. Disney