Indiana Jones wyjęty prosto z filmów! Tak zapowiada się gra z kultowym bohaterem

Indiana Jones upodobał sobie ostatnio powroty po latach. W zeszłym roku popularny poszukiwacz przygód i skarbów zameldował się po długiej przerwie dużym ekranie, a w tym roku mamy zobaczyć jego powrót do świata gier wideo. Zaprezentowano właśnie nową zapowiedź gry „Indiana Jones i wielki krąg”.

Gra „Indiana Jones” z nową zapowiedzią. Klimat z filmów przeniesiony

Podczas ostatniego wydarzenia Xbox Game Showcase studio Bethesda zaprezentowało światu nowe spojrzenie na swoją nową  grę z przygodami Indiany Jonesa. Oglądając materiał trudno nie odnieść wrażenia, że twórcom udało się przenieść klimat filmów do świata gry. Zresztą, zobaczcie sami.

Akcja gry, o której usłyszeliśmy pierwszy jeszcze w 2020 roku, została osadzona pomiędzy wydarzeniami znanymi z filmów „Poszukiwacze zaginionej Arki” i „Ostatnia krucjata”. Jest rok 1937, złowrogie siły przeszukują świat w poszukiwaniu sekretu starożytnej mocy połączonej z Wielkim Kręgiem i tylko jedna osoba może je powstrzymać – Indiana Jones. Twórcy obiecywali, że będzie to iście filmowa przygoda, która pozwoli graczom na wcielenie się w legendarnego archeologa znanego z filmów i wygląda na to, że faktycznie dotrzymają słowa. Studio MachineGames opowiada między innymi za serię „Wolfenstein” i ma na swoim koncie wiele branżowych nagród.

Sprawdź też: Platforma Max ma kolejną niespodziankę! Serial „Peaky Blinders” i dwa głośne filmy w ofercie.

Od świętych sal Watykanu i zatopionych świątyń Sukhothai po piramidy w Egipcie i ośnieżone szczyty Himalajów – w swojej najnowszej przygodzie Indy będzie podróżował ​​dookoła świata i ścigał się z czasem podczas polowania na tajemnicze i potężne artefakty. Indiana nie jest jednak jedyną osobą na tropie tych artefaktów. Współpracując z Giną, Indy zmierzy się z Vossem i jego ludźmi w poszukiwaniu tajemniczych reliktów.

W zaprezentowanym materiale widzimy fragment misji, w której Indiana i Gina namierzyli jedno z miejsc skrywających potężny artefakt. Głęboko w Himalajach w Nepalu po wyczerpującej i niebezpiecznej wędrówce przez góry bohaterowie docierają do zamarzniętego pancernika ukrytego w górach, ale jak to bywało już wiele razy przy okazji filmowych przygód Indiany, okazuje się, że na miejscu czekają na nich już oddział nazistowskich żołnierzy dowodzony przez niejakiego Gantza.

Premiera gry „Indiana Jones i wielki krąg przewidzianej na Xbox Series X i PC, możemy oczekiwać w okolicach grudnia tego roku

zdj. MachineGames  / Lucasfilm