Inkwizytor i epicka walka na miecze świetlne. Nowe doniesienia o serialu „Obi-Wan Kenobi”

W sieci pojawiły się nowe informacje o znajdującym się obecnie w fazie zdjęciowej serialu „Obi-Wan Kenobi”. W gwiezdnowojennej produkcji zmierzającej na platformę Disney+ ma pojawić się rzekomo jeden z inkwizytorów. Źródła bliskie produkcji zapowiadają również „epicką walkę na miecze świetlne”.

O szykowanej miniserii wypowiedziały się źródła portalu Making Star Wars, mającego na koncie zarówno potwierdzone, jak i zdementowane „przecieki” z planów produkcji osadzonych w uniwersum „Gwiezdnych wojen”. 

W raporcie opublikowanym na portalu czytamy, że kultowy mistrz Jedi, w którego wcieli się powracający do roli Ewan McGregor, zmierzy się z jednym z imperialnych inkwizytorów, których mieliśmy okazję oglądać między innymi w serialowych „Rebeliantach”. Raport wskazuje, że Kenobi weźmie udział w widowiskowym pojedynku na miecze świetlne. Co więcej, jeżeli doniesienia okażą się zgodne z prawdą, mistrz Jedi ma na pewnym etapie opuścić Tatooine, które było do tej pory uznawane za jego jedyne miejsce pobytu pomiędzy III i IV epizodem sagi.

W obsadzie serialu, poza McGregorem, są jeszcze Hayden Christensen, Joel Edgerton („Dar”), Kumail Nanjiani („Dolina Krzemowa”), Rupert Friend („Homeland”), Bonnie Piesse („Gwiezdne Wojny: Zemsta Sithów”), Sung Kang („Szybcy i wściekli”) i Indira Varma („Luther”). 

Źródło: CBM / zdj. Disney