Iron Man ma wrócić do Marvela! Andrew Garfield też będzie częścią MCU  – mnóstwo nowych informacji

Ponownie słyszymy o powrocie Iron Mana do MCU. Pojawiła się właśnie spora dawka nowych informacji na temat planów Marvela na najbliższe lata. Wśród nich poruszone zostały kwestie między innymi właśnie powrotu Tony'ego Starka oraz Spider-Mana granego przez Andrew Garfielda.

Iron Man wróci do Marvela?! Nowe informacje o MCU

Plan Marvela zakłada zresetowanie filmowo-serialowego uniwersum po wydarzeniach pokazanych w filmie „Avengers: Secret Wars”. Pomysł na przeprowadzenie takiego miękkiego restartu ma przypominać to co aktualnie James Gunn robi z filmowymi projektami DC Comics. Po szóstej części „Avengersów” niektórzy aktorzy na dobre pożegnają się ze swoimi rolami, a niektórzy pozostaną w nowym uniwersum, grając te same postacie. Zanim jednak do tego dojdzie, czeka nas jeszcze kilka dużych kinowych premier, które Marvel chce wykorzystać do przywrócenia Iron Mana granego przez Roberta Downeya Jr. O powrocie aktora do roli kultowego herosa mówi się od dawna i z perspektywy Disneya plany te najwyraźniej nie uległy zmianie. Tak donosi przynajmniej jeden z informatorów z Hollywood, który zorganizował ostatnio na swoim Twitterze sesję pytań i odpowiedzi. Potwierdził w jej trakcie, że Iron Man ma powrócić do MCU i stanie się to jeszcze przed przeprowadzeniem restartu.

Co ciekawe, w tym samym czasie o powrocie Downeya Jr. do roli Starka mówiła też Joanna Robinson, autorka książki „MCU: The Reign of Marvel Studios” okrywającej sekrety filmowego uniwersum. Przekonywała, że sam aktor jest chętny – a przynajmniej jeszcze niedawno był – do powrotu do roli Iron Mana. Robinson twierdzi, że kilka miesięcy temu Marvel byłby w stanie łatwo namówić gwiazdora do powrotu i co prawda wiązałoby się to z wypisaniem pokaźnego czeku, ale Robert Downey Jr. nie chciał definitywnie rozstawać się z postacią Starka po „Końcu gry”. Sytuację skomplikować mogło jednak świetne przyjęcie jego ostatniej roli w „Oppenheimerze”. Robinson ostrzega, że po tym, jak aktor otrzyma zapewne nominację do Oscara, a może nawet statuetkę za rolę u Nolana, jego perspektywa na powrót do roli Iron Mana może ulec zmianie.

Andrew Garfield pojawi się w filmach Marvela. Daredevil, Moon Knight i inne

andrew garflied jako spider-man-min.jpg

Jeśli chodzi o pozostałe przecieki na temat projektów Marvela, to ponownie pojawiła się informacja dotycząca powrotu Andrew Garfielda do roli Spider-Mana. Co prawda wynika z niej, że aktor nie otrzyma szansy na zagranie Petera Parkera w trzecim solowym filmie i nie zastąpi też Toma Hollanda w tej roli, ale pojawi się w nadchodzących produkcjach. Wcześniej w kontekście jego powrotu wymieniano już filmy „Avengers: Dynastia Kangów” i „Avengers: Secret Wars”.

Pozostałe ujawnione informacje o filmach i serialach Marvela:

  • Powstanie film o Milesie Moralesie lub Spider-Gwen.
  • Cyclops, Jean i Storm pojawią się w filmie „Deadpool 3” i nie będzie to tylko krótkie cameo.
  • Zdjęcia do filmu „Young Avengers” mają wystartować w 2024 roku.
  • Kontynuacja „Eternals” nadal jest w planach.
  • Moon Knight wróci w drugim sezonie swojego serialu i filmie o Avengersach.
  • Scarlet Witch nie pojawi się w filmach i serialach przed 2026 rokiem.
  • Jessica Jones powróci w serialu „Daredevil: Born Again”, a pierwotny plan na serial nie zostanie zbyt mocno zmieniony.
  • She-Hulk nie będzie obecna w filmie „Kapitan Ameryka: Nowy wspaniały świat”.
  • Akcja filmu „Blade” zostanie osadzona w 1920 roku, a przeciwniczką bohatera będzie Lilith .

źródło: Twitter/MyTimeToShineH / Phase Zero - MCU  / zdj. Marvel / Sony Pictures