Jaki film dziś obejrzeć? HBO Max podrzuca dwie świetne nowości

Platforma HBO Max ponownie podrzuciła nam kilka filmowych perełek, które mogą Wam umknąć w nawale głośniejszych nowości pojawiających się co chwilę w ofertach serwisów streamingowych. Jeśli więc szukacie dobrego filmu na weekendowy seans i nie macie ochoty na wertowanie oferty serwisów streamingowych w poszukiwaniu godnej uwagi nowości, to przybywamy z pomocą.

Co dziś obejrzeć? HBO Max ma dwie godne uwagi nowości

Zacznijmy od tego, że na HBO Max możecie obejrzeć amerykański dramat „Dobra osoba” napisany, wyreżyserowany i wyprodukowany przez Zacha Braffa. Produkcja, w której występują w głównych rolach Florence Pugh i Morgan Freeman debiutował w kinach pod koniec marca ubiegłego roku i zebrał co prawda mieszane recenzje od krytyków (tylko 58% pozytywnych tekstów), ale został bardzo dobrze przyjęty przez szeroką widownię.

Sprawdź też: SkyShowtime ma dla Was filmową niespodziankę! Nieoczekiwana premiera nowego horroru.

Pozytywnie ocenia go bowiem aż 96% głosujących przy średniej ocenie 4,6 w pięciostopniowej skali. Bohaterką filmu jest Allison (w tej roli Pugh), która nawiązuje szczególną relację ze swoim niedoszłym teściem (Morgan), który pomaga jej stanąć na nogi i otrząsnąć się po tragicznym wypadku samochodowym. 

Sądowy dramat inspirowany prawdziwymi wydarzeniami

Druga z filmowych nowości, na którą warto zwrócić uwagę to „Argentyna 1985”. Produkcja zebrała znakomite recenzje od krytyków i w serwisie Rotten Tomatoes pozytywnie ocenia ja aż 96% tekstów przy średniej nocie wynoszącej 8,0 w dziesięciostopniowej skali. Krytycy nazywają film świetnym dramatem sądowym, który rzuca światło na ponure wydarzenia historyczne i łączy je z twórczym kunsztem reżysera. Film był w zeszłym roku kandydatem do zgarnięcia Oscara w kategorii najlepszy film zagraniczny.

Sprawdź też: Serial o Zielonych Latarniach znalazł twórców! Jednego z nich Gunn nazwał oszustem i kłamcą.

Argentyna 1985” przedstawia inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami historię dwóch prokuratorów Julio Strassera i Luisa Moreno, którzy w 1985 roku odważyli się podjąć dochodzenia przeciwko osobom, które dopuściły się zbrodni najbardziej krwawej dyktatury wojskowej Argentyny. Niezrażeni naciskami ze strony wojska utrzymującej swoje wpływy w rodzącej się demokracji, Strassera i Moreno zgromadzili zespół młodych prawników, którzy stali się nieoczekiwanymi bohaterami tego starcia Dawida z Goliatem.

zdj. HBO