Jeden z aktorów zdradza alternatywne zakończenie filmu „Skywalker. Odrodzenie”

Skywalker. Odrodzenie” opuszcza kina, ale nie znika z dyskusji prowadzonych przez entuzjastów gwiezdnej sagi. Juan Bautista, jeden z aktorów wcielających się w rycerzy Ren właśnie podsunął im kolejny temat. Jak zdradza, „Skywalker. Odrodzenie” niemalże skończyło się zupełnie inaczej. Uwaga, spoilerujemy!

Ostatni epizod „Gwiezdnych wojen” zakończył się śmiercią Kylo Rena, który oddał życie, wskrzeszając Rey. Finałowe ujęcia filmu przedstawiają bohaterkę graną przez Daisy Ridley, gdy ta przejmuje nazwisko swoich mistrzów i przedstawia się jako Rey Skywalker. 

W wywiadzie udzielonym niedawno przez aktora wcielającego się w jednego z rycerzy Ren, dowiadujemy się, że kilka tygodni przed premierą filmu J.J. Abrams pokazał obsadzie zupełnie inną wersję epizodu IX zawierającą diametralnie odmienne zakończenie od tego, które pojawiło się ostatecznie na ekranach. W wersji, którą zobaczył aktor, Kylo Ren nie poświęcił się, by ocalić Rey, po tym jak pokonuje ona Imperatora. Zamiast tego, główna bohaterka trylogii sequeli umiera w jego ramionach, a sam Ben Solo, przywrócony Jasnej Stronie Mocy, powraca na Tatooine i przyjmuje nazwisko Skywalker. 

Co myślicie? Chcielibyście zobaczyć taką wersję zakończenia? Kto wie, o ile warto ufać słowom aktora Juana Bautisty, można spekulować, czy będzie nam dane zobaczyć alternatywne zwieńczenie losów rodziny Skywalkerów w ramach jednego z dodatków wydania domowego.

Rzućcie okiem na pełną treść wywiadu poniżej: 

Źródło: YouTube.com / zdj. Disney