Jennifer Lopez kontra sztuczna inteligencja. Tak zapowiada się nowe widowisko sci-fi

Netflix szykuje widzów do premiery nowego widowiska z Jennifer Lopez w roli głównej. W sieci pojawił się pełny zwiastun thrillera science fiction zatytułowanego „Atlas”. Co o nim wiemy?

Jennifer Lopez w filmie twórcy „Rampage: Dzika furia”

W 2021 roku Jennifer Lopez podpisała umowę z Netfliksem, w ramach której zobowiązała się do wyprodukowania dla streamingowego giganta serii filmów, seriali oraz programów rozrywkowych. Jednym z pierwszych owoców tego kontraktu była zeszłoroczna produkcja „Matka”, która okazała się wielkim hitem i zajmuje obecnie ósme miejsce w rankingu najpopularniejszych filmów wszech czasów na platformie Netflix.

Sprawdź też: Serial w świecie „Obcego” też powstaje! Ujawniono czas akcji i nową gwiazdę

 Przy okazji „Atlas” J. Lo zmienia filmowy gatunek – tym razem przyciągnie widzów za sprawą widowiska science fictionFilm wyreżyserował Brad Peyton, twórca produkcji „Rampage: Dzika furia”. Scenariusz przygotował natomiast Aron Eli Coleite pracujący na szkicu stworzonym przez Leo Sardariana.

Film zabierze nas w przyszłość, w której o ludzkość walczy tytułowa Atlas. Po tym, jak sztuczna inteligencja zdecydowała, że jedynym sposobem na zakończenie globalnej wojny jest wyeliminowanie ludzkości, aby zapobiec globalnej zagładzie, Atlas musi znaleźć sposób na przechytrzenie AI, a to oznacza konieczność współpracy z jedyną rzeczą, której bohaterka się obawia, inną sztuczną inteligencją.

Premiera filmu odbędzie się 24 maja

zdj. Netflix