Jest potencjał na kinowe arcydzieło! Francis Ford Coppola pokazał zdjęcie z „Megalopolis”

W tym roku do kin z nowym filmem powróci Francis Ford Coppola. Legendarny reżyser zaczyna przygotowywać nas na wyprawę do jego „Megalopolis”. Zobaczcie pierwsze zdjęcie z nowej produkcji od twórcy „Czasu apokalipsy” i trylogii „Ojca chrzestnego”. Klimat już wylewa się z ekranu.

Nachodzi „Megalopolis”. Premiera w Cannes niemal pewna

Francis Ford Coppola pokazał światu pierwszy wgląd w swój wymarzony projekt, do którego realizacji przygotowywał się przez dekady. Reżyser udostępnił na swoim Instagramie zdjęcie tytułowe do „Megalopolis”. Z przecieków dowiadujemy się, że film został właśnie zakwalifikowany do debiutu na tegorocznym festiwalu w Cannes, więc wygląda na to, że niedługo możemy spodziewać się też premiery pierwszego zwiastuna.

Na razie nie wiemy jeszcze, czy „Megalopolis” weźmie udział w walce o Złotego Lwa w konkursie głównym na festiwalu, czy pojawi się tylko w ramach pokazów poza konkursem. Coppola zapewne chciałby, aby jego widowisko wystartowało do walki o najważniejszą statuetkę, co wzmocniłoby w kolejnych miesiącach jego kinową kampanię.

Sprawdź też: Po spektakularnej porażce w kinach czas na streaming. „Marvels” debiutuje na Disney+.

Ewentualna porażka filmu w konkursie głównym i złe przyjęcie przez krytyków może jednak odbić się negatywnie na próbach znalezienia dystrybutora dla „Megalopolis”. Trzeba bowiem przypomnieć, że Coppola sam sfinansował realizację projektu, do którego przymierzał się przez 40 lat! Aby znaleźć środki na realizację filmu, reżyser sprzedał swoją winnicę. Budżet produkcyjny najnowszego dzieła twórcy „Drakuli” wynosi około 120 mln dolarów.

Megalopolis” – obsada i fabuła filmu Francisa Forda Coppoli

Megalopolis film 2024

Film zapowiadany jest jako epicka opowieść o bogatym architekcie (w tej roli Adam Driver), którego polityczna ambicja popycha do przeobrażenia zniszczonego przez katastrofę miasta w prawdziwą utopię. To historia geniuszu i skomplikowanej miłości, która przenika się z narracją o kulturze współczesnego świata niezdolnego do rozwiązywania własnych problemów cywilizacyjnych.

W obsadzie widowiska zobaczymy też: Foresta Whitakera, Nathalie Emmanuel, Laurence'a Fishburne'a, Aubrey Plazę, Dustina Hoffmana, Shię LaBeoufa czy Giancarlo Esposito znanego z serialu „Breaking Bad”. 

zdj. Instagram